Top Channel/ Çmimi i bukës do të rritet! Bukëpjekësit: U shtrenjtua çmimi i miellit
07/09/2021 15:11

Çmimet po njohin vetëm rritje, e fundit është buka çmimi i të cilës pritet të rriten në kryeqytet, duke nisur nga dita e nesërme. Këtë e pohojnë punonjës të furrave. Sot, një bukë të zezë masive, gazetarja e Top Channel, Juli Ristani e bleu për 90 lekë. Por, çfarë thonë qytetarët, lidhur me këtë lajm? “Çmimi i bukës do të rritet, sepse përveç miellit janë rritur gjithë artikujt e tjerë që ndikojnë në rritjen e çmimit, që nga letra, ambalazhi, margarina, vaji, gjalpi, sheqeri, lyerja etj. Unë punoj prej 18 vjetësh në këtë furrë buke. Deri tani po rezistojmë duke menduar se mbase është ndonjë rritje e përkohshme. Por premisat janë që çmimi I miellit do të rritet prapë, siç po na thonë. Kuintali i miellit është rritur me 15%. Ka qenë 48 mijë lekë, është bërë 55 mijë lekë dhe në ditët në vazhdim do shkojë 60 mijë lekë”.

Top Channel/ 17 tetori është edhe dita pa makina. Kujdes! Shumë rrugë janë vetëm për këmbësorë
16/10 20:02
Top Channel/ Letrat e Gjergj Fishtës shfaqen në provincën françeskane për 150 vjetorin e lindjes
16/10 19:59
Top Channel/ “Nis në familje”, psikologët: Prindërit bullizojnë fëmijët duke u dhënë modelin e keq
16/10 19:47
Top Channel/Rinumërohen votat e 25 prillit/ KQZ ka hapur kutitët.Hetimi s’do të ndryshojë rezultatin
16/10 19:38
Top Channel/ Aksident në Lushnje, plagosen gjyshi, mbesa dhe nipi. 10-vjeçarja në gjendje kritike
16/10 19:14
Top News- Situata me Covid-19/ Ulet numri i viktimave, 428 raste të reja
16/10 18:37
Top News- Aksident në Lushnjë / Përmbyset traktori, zë poshtë gjyshin, nipin e mbesën
16/10 18:29
Top News- Maratona e Tiranës/ Mes garuesve edhe një çift nga Afganistani
16/10 18:27
Top News – Të braktisur nga ndërtuesit / Legalizohen pallatet në Unazën e Re
16/10 18:14
Top News- Problemet e arsimit dhe Covid19, Boçi- Vaksinimi i domosdoshëm, jo me detyrim
16/10 17:56
Top Channel/ Panairi i artit në Tiranë/ Marrin pjesë nxënësit e shkollave artistike
16/10 17:45
Top News-‘Vaksinimi i domosdoshëm, jo me detyrim’, Boçi: Qeveria të falë tarifat si stimulim
16/10 17:33
Top News- ‘Agjencia për Media e Informim’, Boçi Ministria e propagandës kundër medias, ja roli i saj
16/10 17:32
Top News- Luçiano Boçi numëron problemet e arsimit – Braktisja në nivel alarmant
16/10 17:13
Top News- Deputeti i PD paralajmëron protesta, S’do të mungojnë ashtu si propozimet
16/10 17:09
Top News- Luçiano Boçi zbulon arsyet e braktisjes së shkollave, ja si mund të frenohet
16/10 17:08
Top News- Kriza arsimore, deputeti i PD ka disa sugjerime për qeverinë
16/10 17:07
Top News – Arsimi e klasat kolektive / Denoncimet e PD- Qeveria po ndëshkon fëmijët
16/10 17:01
Top News- Covid19 dhe pandemia, Boçi – Qeveria dështoi, skenaret e Ministrisë me zero efekt
16/10 16:57
Top News- ‘Statusi i gazetarit’, Boçi – E kemi kërkuar, është më e mira kundër ligjit antishpifje
16/10 16:55