Top Channel/ Çlirohet nga cekësira trageti i bllokuar me 800 pasagjerë në Indonezi
19/05/2022 23:14

Trageti me rreth 800 pasagjerë i bllokuar prej disa ditësh në celësirë në Indonezi është çliruar sot nga grupet detare dhe është tërhequr drejt portit më të afërt. "Ne ndjemë se anija goditi diçka nga poshtë, ishte tronditje e madhe, e fuqishme para se të bllokohej”, tha një prej pasagjerëve. Pas më shumë se dy ditë përpjekjesh rimorkiatorët arritën të tërhiqnin mjetin në nivel pluskimi, thanë zyrtarët e marinës për rrjetin francez AFP. Mjeti ishte bllokuar teksa kryente itinerarin e tij 184-kilometra në provincën lindore Nusa Tengara. Anija nuk duket se kishte probleme të tjera dhe autoritetet thanë se nëse përpjekjet dështonin deri të enjten, do të niste evakuimi i pasagjerëve. "Tërheqja mund të kryhej vetëm gjatë ardhjes së baticës. Ne nuk nisëm evakuimin pasi pasagjerët janë të gjithë në shëndet të mirë”, tha një zyrtar. Aksidentet detare ndodhin rregullisht në Indonezi, teksa në arqipelagun me 17,000 ishuj operojnë barka e mjete detare të panumërta.

Top Channel/Ukrainë, sulm me raketa në qendrën tregtare: NATO përgatit 300 mijë trupa!
27/06 23:22
Top Channel/Roma në darën e flakëve, alarm në kryeqytetin Italian-devijohen fluturimet nga Ciampino!
27/06 22:29
Top Channel/ Në 1 janar “tërmeti”: Kroacia përgatitet per euron, shqetësime dhe shpresë!
27/06 22:23
Top Channel/ Moska dëbon diplomatët grekë, Rusia i shpalli “non grata”
27/06 21:47
Top News- Fshtatit serb i vihet emri ‘Putin’/Admirimi për presidentin rus rritet pas luftës
27/06 21:43
Top News- ‘Rusia planifikon vrasjen Vuçiç!’/Raportet tronditëse në Serbi, presidenti nën presion
27/06 21:41
Top News- Disa vatra zjarri tronditin Romën/Panik mes banorëve, flakët pranë një kampi veror
27/06 21:39
Top Channel/ ”Falimenton” Rusia, hera e parë nga 1918-ta: Nuk paguan dot borxhin e jashtëm!
27/06 21:38
Top Channel/ CNN: Princi Charles mori valixhe me 1 milionë euro nga politikani saudit!
27/06 20:23
Top Channel/Ka ende shpresë për Bullgarinë, nisin bisedimet: Të shmangim zgjedhjet e parakohëshme!
27/06 19:37
Top Channel/Metoda e zgjerimit të BE s`po funksionon, Borell: Ballkani u lodh, blloku të reformohet!
27/06 19:35
Top News- Rusia dëbon diplomatët grekë!/Akuza Athinës se u përfshi në luftë kundër Moskës
27/06 19:22
Top News- Rusia bombardon qendrën tregtare!/Strehonte mbi 1000 civilë, masakër në Ukrainë
27/06 19:11
Top Channel/ NATO, shtim gjigand forcës së sigurisë: Tërbohen rusët- raketa mbi qendrën tregtare!
27/06 19:09
Top Channel/G7-ta “godet” naftën ruse, merret vendimi: Sanksione të reja, vihet kufi mbi cmimin!
27/06 18:52
Top News- Plani global i Perëndimit/600 miliardë dollarë për të ‘mposhtur’ Kinën
27/06 17:58
Top News – ‘Dëgjo Emanuel…!’/Publikohet telefonata Putin-Macron para luftës!
27/06 16:30
Top News – NATO 300 mijë trupa në gatishmëri/Stoltenberg zbulon planet për sigurinë e Europës
27/06 16:06
Top News – Shtëpia mes maleve e Vladimir Putin/Ku fshihet vila luksoze e presidentit rus
27/06 15:43
Top Channel/ Zelensky i drejtohet G7: Na duhen armë, lufta duhet të mbarojë para dimrit
27/06 15:22