Top Channel/ Çfarë Covid-i: Putin 68 vjeç zhytet në ujrat siberiane- presidenti “macho” në motovarkë
26/09/2021 13:20

Në moshën 68 vjecare, Vladimir Putin nuk ka frikë të zhytet deri në mes në ujrat e ftohta siberiane për të peshkuar. Shefi i Kremlinit kaloi disa ditë peshkimi në natyrën e egër pas vetë-izolimit të shkurtër si masë paraprake kundër Covid 19, që preku disa pjesëtarë të stafit të tij. Presidenti rus, thotë Reuters, vazhdon të ushqejë imazhin e tij prej “macho”. Megjithatë, ndërsa herë të tjera ishte filmuar duke bërë xhiro me kalë i zhveshur nga mesi e lartë, këtë herë ishte më i veshur. Putin nuk hoqi dorë sidoqoftë nga afishimi, dhe e mori vetë timonin e një motovarke, sic treguan dhe pamjet filmike të shpërndara nga zyra e presidencës ruse. Edhe këtë radhë, në këto ditë pushimi, Putin shoqërohej nga miku i besuar, ministri i mbrojtjes Sergei Shoigu. Kreu i shtetit rus ka bërë dy doza të vaksinës Sputnik, dhe sipas Kremlinit, gjendja e tij shëndetësore është mjaft e mirë.

Top Channel/ Rusia e Taxhikistani kryejnë manovra zjarri pranë kufirit afgan
23/10 19:48
Top Channel/ Fermerët meksikanë mbledhin lulet tradicionale për Ditën e Të vdekurve
23/10 19:47
Top Channel/ Pamje të jetimores ku u morën pengj 16 amerikanë e kanadezë në Haiti
23/10 19:46
Top News – Rrezikon 15 vite burg / Salvini në gjyq për bllokimin e anijes me emigrantë
23/10 19:44
Top News – Kryeministri Rama vizitë në Egjipt/ Nëshkruhen 3 marrëveshje për bashkëpunimin kulturor
23/10 19:41
Top News-Biden ka lidhje personale me Ballkanin/Eksperti amerikan-Përgatituni për rikthimin e SHBA-s
23/10 19:37
Top News – Kërkuan lirimin e filantropit Osman Kavala /Turqia shpall ‘non grata’ 10 ambasadorë
23/10 19:21
Top News- Sfidë ndaj SHBA / Rusia dhe Kina patrullime të përbashkëta në Paqësor
23/10 18:32
Top News-‘Lamtumira’ e Merkel / Dhurata e liderëve evropianë për kancelaren
23/10 18:27
Top News- ‘Do t’ju mbyllim në shtëpi’ / Austria paralajmërim për të pavaksinuarit
23/10 18:25
Top News – Nënshkruhen 3 memorandume / Gjatë vizitës së kryeministrit Rama në Egjipt
23/10 17:53
Top News – Takim dypalësh mes delagacioneve / Rama takon homologun egjiptian Madbouly
23/10 17:52
Top Channel/ ”Kina po na e kalon me teknologjinë e përparuar”, paralajmërimi i zbulimit të SHBA
23/10 15:53
Top Channel/ Dy “non grata”-t e Osmanit tërbojnë Moskën: Nuk njohim pavarësinë, s`ka fuqi ligjore!
23/10 15:41
Top Channel/ CNN: “Japonia përgatit trupat për luftë, e para herë prej dekadash”!
23/10 15:33
Top News – Kryeministri Rama viziton Kajro / Pritet me ceremoni zyrtare
23/10 15:15
Top News- Franca 100 euro çdo qytetari / Të përballojmë rritjen e çmimit të energjisë
23/10 14:54
Top Channel/“Në Serbi përgatitet grusht shteti”!Djali i Vuçiç, një thes me para kriminelit të luftës
23/10 14:50
Top Channel/ Përplasje e përgjakshme në Greqi, një i vdekur 7 të plagosur përfshirë 6 policë
23/10 14:35
Top Channel/ Mure që rrëzohen e pemë mbi makina, viktima dhe kaos në Europë nga stuhia “Aurora”
23/10 14:21