Top Channel/ A e humbi BE-ja Ballkanin Perëndimor? Ekspertët: “Anëtarësimi, “Thembra e Akilit”!
21/10/2021 14:04

Bashkimi Europian vazhdon të mbetet lojtari kryesor ekonomik në Ballkanin Perëndimor, dhe ka një ndikim të konsiderueshëm diplomatik. BE-ja ishte ajo që dha pjesën më të madhe të ndihmës për koronavirusin e tani, financon edhe rimëkëmbjen post-pandemisë. Unioni megjithatë duhet të fajësojë veten për faktin që influenca e tij në rajon po bie, thotë qendra Carnegie Europe, një burim i besuar analize të politikës së jashtme dhe asaj të sigurisë së bllokut europian.

Top News- NATO kërcënon hapur / Thirrje Putinit të mos pushtojë Ukrainën
29/11 20:52
Top channel/ Operacione shqiptaro-angleze/ Londër, Çuçi takon ministren e brendshme britanike
29/11 19:58
Top News- Ka alarmuar botën/Cilat janë simptomat e variantit Omicron
29/11 18:52
Top Channel/ Erërat e forta shkatërruan gjithçka/ Pamje të frikshme nga Turqia, shënohen 4 viktima
29/11 18:22
Top News – I gjithë qyteti në alarm / Stuhia e shiut, shkatërrime të mëdha në Stamboll
29/11 17:59
Top News-Bashkëshorti polak i vrau djalin/Gruaja shqiptare flet për herë të parë
29/11 17:02
Top News – Mbretëresha ‘rrëzohet’ nga froni / Princi Çarls në Barbados, republika më e re në botë
29/11 14:35
Top News – Charter me drogë nga Amerika Latine/ Trafikantët, taktika e re me destinacion Evropën
29/11 14:34
Top News – Gjyqi i 400 mafiozëve… / Skena nga ‘Padrinoja’, në maxi-procesin në Itali
29/11 14:23
Top News – Një hap larg luftës bërthamore / Rusia përballë Perëndimit, paralajmërimi i admiralit
29/11 14:20
Top News – Kur fati të troket në derë… / Pensionistja fiton lotarinë për herë të 3-të në 3 vite
29/11 14:12
Top News-Ushtari besnik i Toto Rina/ Itali, gjendet i vdekur në shinat e trenit
29/11 13:51
Top Channel/ Festa për mjamunët në Tajlandë! Organizohet nga viti 1980, u shtrohet banket me fruta
29/11 13:13
Top News-Për të tretën herë me vendim dëbimi/Shqiptari me precedentë, nuk heq dorë nga krimi!
29/11 13:00
Top Channel/ Kërkonte me ngulm të shkonte tek i fejuari në Britani, mbytet në gomonen me emigrantë
29/11 12:59
Top News – Humb jetën fëmija 5 vjeç / Po bënin video për TikTok, gjetën armën në garazh
29/11 12:49
Top News – Një zgjidhje për gazsjellësin rus / Gjermania: Po punojmë ngushtë me Uashingtonin
29/11 12:41
Top News – 27 avionë kinezë mbi Tajvan / Hynë në zonën e mbrojtur ajrore, ishulli në alarm
29/11 12:40
Top News – Bebja lind në gomonen me emigrantë / Një rojë bregdetare italiane mban foshnjen në krahë
29/11 12:39
Top News – Marrëveshja bërthamore me Iranin / Fuqitë botërore kthehen në bisedime
29/11 12:18