Top Channel/ 20-vjeçarja nga Kosova ndërron jetë nga Covid-19, para disa ditësh humbi edhe babain
28/08/2021 17:46

Gjatë ditëve të fundit, varianti i ri i Covid-19 ka shtuar ndjeshëm shifrën e rasteve të reja në Kosovë dhe jo vetëm. Ditën e sotme, një prej viktimave ishte një 20-vjeçare nga Gjakova, e infektuar me koronavirus. E reja, Rumejsa Abdurrahim Hoxha ka qenë duke u trajtuar në Mjekimin Intensiv në QKUK, ndërsa ka ndërruar jetë sot si pasojë e COVID-19. Mediat kosovare bëjnë me dije se kjo është tragjedia e dytë në familje pasi para disa ditësh humbi babain si pasojë e kësaj sëmundjeje. Një e afërme e viktimës ka bërë një postim në rrjete sociale ku shkruan: “Të All-llahut jemi dhe tek Ai do të kthehemi. Me pikëllim të thellë ju lajmërojmë se sot ka ndërruar jetë motra jone (vajza e axhes) Rumejsa Abdurrahim Hoxha. Vdekja është nje ndarje e perkohshme nga te dashurit, e bukura ma e mira jonë Rumejsa ti na le por ne do to të kujtojmë përherë si atë vajzen shembullore. Varrimi bëhet sot në varrezat e qytetit të Gjakovës. All-llahu ia faltë Xhennetul Firdeës!” Gjatë 24 orëve të fundit, IKSHPK ka njoftuar se 18 persona kanë humbur jetën nga Covid-19, ndërsa janë infektuar 1.891 të tjerë. Në total numri i rasteve aktive është 25.797. Në 24 orët e fundit janë dhënë 15.967 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 794.812 doza të vaksinës. Deri më sot 267.979 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Top Channel/ Protesta, Kurti: Ka ekstremistë që nuk e pranojnë realitetin, inkurajohen nga Beogradi
16/10 22:41
Top Channel/Rrjeti kontrabandës nga Kosova/ Dogana Kosovës: Fillesat e aksionit erdhën nga vend i BE
16/10 19:42
Top Channel/ Përplasje Kosovë-Serbi në OKB,Osmani: Gjunjëzohuni para viktimave të luftës
16/10 05:31
Top News- Dita e fundit e fushatës/Kosova dhe Maqedonia mbajnë zgjedhjet lokale
15/10 18:38
Top News- ‘Der Standard’ sulmon ashpër BE/Borrell ia shkruan Serbia postimet për Kosovën
15/10 15:55
Top News-‘Duam një bazë të përhershme’.Kosova thirrje SHBA-së për trupa ushtarake shtesë
15/10 15:42
Top Channel/ Kosova thirrje SHBA-së: “Krijoni këtu një bazë të përhershme ushtarake”!
15/10 13:49
Top News – Kosova në zgjedhje… / Pafundësi premtimesh në fushatë elektorale
15/10 12:19
Top Channel/ Nacionalistët serbë nisen drejt Kosovës, por u del huq!
15/10 11:40
Top Channel/ Borell kundër Kosovës/ Deklarata e shefit të diplomacisë së BE cilësohet paradoksale
14/10 19:53
Top News – Kurti nuk tërhiqet pas / ’Luftë grupeve kriminale multietnike’
14/10 14:15
Top News – Kosova, me ‘dorë të hekurt’ / Çfarë kontrabandohet më së shumti nga Serbia…
14/10 11:37
Top Channel/ Nato del në krah të Kosovës për aksionin në veri, rrëzon BE: “Prishtina ka të drejtë”
14/10 10:42
Top Channel/ Kosova të dielën voton/ Në zgjedhjet për pushtetin vendor, të dytat gjatë pandemisë
13/10 19:49
Top Channel/ Tension në veri të Kosovës/ Serbët përleshen me policinë pas aksionit anti-kontrabandë
13/10 19:45
Top News – 6 policë të plagosur, 8 të arrestuar / Bilanci i aksionit në veri të Kosovës
13/10 16:33
Top News – Nis vettingu edhe në Kosovë / Qeveria miraton kornizën, tani përballja në kuvend
13/10 15:33
Top Channel/ Bërnabiç, thirrje për ndërhyrje në veri- Kurti: “Nuk ju le njeri të bëni si të doni!
13/10 13:41
Top News – Kurti për aksionin në veri / ’Kontrabandën do ta luftojmë e do ta ndalim’
13/10 12:57
Top News – Disa të plagosur, digjet makina e policisë / Dhunë pas aksionit në veriun e Kosovës
13/10 12:55