Top Channel/ 10 vjecari “hero” mbytet për të shpëtuar të motrën!
15/06/2021 16:46

Ricky Lee Sneve po kalonte një ditë të qetë me familjen e tij pranë brigjeve të lumit Big Sioux në Dakotën e Jugu, kur dy prej fëmijëve më të vegjël të familjes ranë në ujë. I ati u hodh menjëherë dhe arriti të tërhiqte njërin prej tyre, ndërsa Ricky 10 vjecar u zhyt të shpëtonte motrën, Chevelle. Ai arriti ta shtynte vogëlushen në breg, por vetë nuk ia doli dot dhe u mbyt. Burime të policisë së kontesë Lincoln pohuan se trupi i pajetë i të miturit u gjet pas disa orë kërkimesh. “Im shoq u hodh në ujë dhe Ricky e ndoqi nga pas për të shpëtuar të motrën”, rrëfeu më pas mes lotësh e ëma e djalit. Ricky, shtoi Nicole Eufers, na mësoi “ ta duam e ta vlerësojmë jetën”. Chad Sneve, i ati i 10 vjecarit, më i madhi i katër fëmijëve, tha se i biri ishte gati të bënte gjithcka për të tjerët. “Ishte një fëmijë bujar, i mirë dhe i vecantë, shumë më tepër nga sa mund ta shpjegoj unë me fjalë”, u shpreh ai. Mësohet se xhaxhai i Rickyt ka nisur një mbledhje fondesh GoFundMe për të ndihmuar familjen e tronditur nga kjo humbje e jashtëzakonshme për ta.

Top Channel/ Brezi i rrezikuar koralor i Australisë nuk merr mbrojtjen e UNESCO
23/07 22:37
Top Channel/ Zonja e parë Jill Biden vjen të takojë perandorin japonez Naruhito
23/07 22:36
Top Channel/ 10 vjet nga vdekja e kantautores britanike Amy Winehouse
23/07 22:36
Top News – Erdogan flet me vështirësi/ Dalin pamjet, dyshime për kancer dhe epileps
23/07 22:32
Top News – ‘Skanohet’ planeti Mars/ Shkencëtarët kan tani të dhëna të sakta
23/07 22:26
Top News – Shembet ura në Siberi/ Bllokohet hekurudha më e gjatë në botë
23/07 22:25
Top News – Tragjedi pranë ishullit grek/ Mbytet anija me emigrantët afër Kretës
23/07 22:23
Top News – Shpejtësia i bën gropën shqiptarit/ Kapet në makinë me 2 mln euro kokainë dhe një rumune
23/07 20:38
Top News – Italia sërish nën kufizime/ Qeveria merr masa të reja pas rritjes së infektimeve
23/07 20:36
Top Channel/ Infektohen edhe të vaksinuarit/ SHBA, autoritetet paralajmërojnë për Delta-n
23/07 20:32
Top Channel/Shfaqet variant ri në Angli/Vaksinat Pfizer & AstraZeneca të afta kundër variantit delta
23/07 19:30
Top News – ‘Delta më i ashpër se Covid-19’/ Drejtoresha amerikane ngre alarmin, kërkon vaksinim
23/07 18:02
Top Channel/ Hamburg, shpërthen revolta në aeroport-16 makina policie për të qetësuar shqiptarët!
23/07 15:52
Top Channel/ U mbrojt 9 muaj nga Covid, e përplas kamioni ditën që del nga shtëpia
23/07 15:36
Top Channel/ U lye me baltë gjatë përmbytjeve, pushohet nga puna gazetarja gjermane!
23/07 15:18
Top Channel/ Nisin Lojrat Olimpike të Tokios, ceremoni madhështore me stadiumin bosh!
23/07 15:05
Top Channel/ Tornadoja e rërës ndjek arbitrin në fushë, komentatori s`i beson syve!
23/07 14:48
Top Channel/ Furgoni bie nga 6 metra lartësi, dëshmitarët: “Shoferi po e lëvizte kokën cuditshëm”!
23/07 14:03
Top News-Të shtëna pranë Shtëpisë së Bardhë/ Plagosen 2 persona, alarmohen klientët e restorantit
23/07 13:59
Top Channel/ Një javë luftë me ariun, policia shpëton burrin e sfilitur!
23/07 13:57