Shkelet distancimi fizik/ Dje tifozët në lokale kanë rrezikuar infektimin në grup
25/11/2020 15:10

Është një video që është bërë virale, ku shfaqen tifozë në vendin tonë që po shikojnë një ndeshje, por pa respektuar asnjë rregull të pandemisë. Ndërkohë që në botë, nën rregulla strikte, kanë filluar të zhvillohen kampionate të rëndësishme si Champions League, Bundesleague etj. Futbolli tani shijohet në shtëpi, vetëm nëpërmjet televizorit. E kemi në dorë vetë. Kovidin do ta largojmë në rast se marrim masa, përndryshe, do të kemi pasoja të rënda shumë për ne dhe familjarët. E nxisim vetë ne me pakujdesinë tonë. Edhe unë e dija lojë, por e kalova dhe ju them që nuk është fare lojë. Ka gati një muaj që e kalova. Shkoi deri në atë pikë që thashë po jap shpirt. Ai që e nënvlerëson, gabon shumë rëndë. Komiteti i Ekspertëve e ndalon mbledhjen e 10 njerëzve në një vend. Në këte video shikojmë që nuk po respektohet asnjë masë. Prindërit tanë duhet ta shikojnë ne shtëpi ndeshjen. Është bukur të jesh tifoz, por dinamikën e nje ndeshje dhe “gol” bërtit ne shtëpinë tënde.

Top News – Rikthehen gjobëvënësit në Shkodër/ Rrëfimet e tregtarëve për Fiks Fare
18/01 22:15
Radhë të gjata në kontrollin e makinave në Durrës, qytetari: Kemi mbi 6 orë këtu, punohet shumë ngadalë
18/01 21:40
Top News – Vaksinat, marrëveshja me Pfizer/ Skenari sekret i Ramës dhe 3 aktet ‘pro’
18/01 21:21
Peticion online për rikthimin në auditorë/ Mblidhen mbi 6000 firma dhe dorëzohen në institucionet shtetërore
18/01 20:43
Top News – FBI në Shqipëri për hetime…! Me ligj SPAK heton korrupsionin e të huajve
18/01 20:20
Top News – PD cakton edhe 3 drejtues qarqesh/ Mziu ne Dibër, Marku në Lezhë, Spaho në Korçë
18/01 20:10
Meta për rrugën e Selenicës/ Fajëson qeverinë për heqjen dorë nga ndërtimi
18/01 19:58
Paratë, ndryshojnë ligjin e BKH/ Nuk është përcaktuar se sa do të paguhen “supërpolicët”
18/01 19:57
Pas ngricës vjen shiu/ Temperaturat do të rriten në ditët në vijim
18/01 19:49
I dehuri vrau 10-vjeçaren/ Arrestohet shoferi, iku nga vendi i aksidentit
18/01 19:47
Sondazhet e zgjedhjeve në TCH/ Televizioni kontratë me kompaninë IPSOS,mbuloi edhe zgjedhjet në SHBA
18/01 19:43
Marrëveshja me Pfizer për vaksinat/ Debate në parlament për kontratën që cilësohet sekrete
18/01 19:41
Top News – Bashkësia islame e Kosovës/ Deklaratë për vaksinën kundër covid 19
18/01 19:14
Top News – Shqipëria, vend me rrezik të lartë/ Në krye të listës për katastrofat natyrore
18/01 19:09
Top News – Covid, ulen infektimet ditore/ 4 humbje jete, 292 raste të reja në 24 orë
18/01 18:45
Top News – Të zhdukur pas asnjë gjurmë…! Dy raste botohen në fletoren zyrtare
18/01 18:44
Top News – KLSH dhe BKH bien dakord/ Hetime për korrupsionin e zyrtarëve
18/01 18:43
Top News – Thyen masat anti covid/ 1307 qytetarë u ndëshkuan vetëm në fundjavë
18/01 18:42
Top News – Gruaja filmohet në kamera/ I hodhi bashkëshortit helm në kafe
18/01 18:21
Top News – 13 vjeçarja e përdhunuar nga njerku/ Nëna bën deklaratën shokuese
18/01 18:19