Rrëfimi i mësueses shqiptare në Vjenë: Një nga viktimat është shqiptar nga Maqedonia
03/11/2020 15:07

Një mësuese shqiptare në Austri, Artemida Lenz ka rrëfyer për Top Channel momentin e aktit terrorist në Vjenë gjatë mbrëmjes të së hënës. Lenz ka treguar se në momentit që ka ndodhur ngjarja,ajo ishte sëbashku me bashkëshortin dhe mamanë e saj duke shëtitur në një nga rrugët kryesore të Vjenës. “Një tmerr i vërtetë, fjalët nuk janë në gjendje akoma të shpjegojnë, pavarësisht se ndodhi mbrëmë rreth orës 20-21, unë isha duke shëtitur me mamanë dhe bashkëshortin. Dëgjoheshin krisma, sirenat e policisë, por ne vazhduam normalisht të ecim. Nuk kishim dëgjuar lajme, u ulëm në një local aty afër, por pronarët e lokalit na udhëzuan të hyjmë brenda pasi kështu ishte udhëzimi i policisë, pasi një nga terroristët ishte në ambientet e jashtme.” Gjithashtu mësuesja shqiptarë ka treguar se një nga viktimat është një shqiptar nga Maqedonia. “Një nga viktimat është një shqiptar nga Maqedonia, këtë ma konfirmoi një nxënëse e imja, e cila ishte informuar nga të afërmit e saj në Maqedoni, por që nuk është nga viktimat që qarkullon nëpër video.”

Top News – Meteorologjia priten reshje intensive shiu/ Kreu i KESH publikon masat që po merren
17/01 22:25
Top News – ‘Ende me duket si një film horror’ / Fjlet djali i madh që humbi 4 familjarët në aksident
17/01 20:59
Top News – Dyshime për variant të ri të Covid 19/Kosova kërkon ndihmën ekspertizës Gjermane
17/01 20:59
Top News – Historia rozë në një kantier ndërtimi/ Inxhinieri Turk merr nusen në Mamurras
17/01 20:58
Top News – ‘As kamera, as gazetare’/ Rregullat e reja ne seancen plenare
17/01 20:58
Aksident në Lezhë/ Përplasen dy makina, dy të plagosur
17/01 20:08
Durrës, “plazh” në janar/ Edhe pse një nga ditët më të ftohta, dielli riktheu shëtitjet buzë detit
17/01 20:05
Vaksina,fillimi i fundit të Covid?Të moshuarit mezi e presin, duan t’i japin fund ndarjes me fëmijët
17/01 20:04
Ankesat e Francës, Rama: S’kam sulmuar asnjë aleat, ambasada nxori nga konteksti çfarë thashë
17/01 19:59
“Basha ta harrojë lejen për vilën 5”/Veliaj:Fal një nga vilat që ke pastaj hajde dhe apliko
17/01 19:56
Milo: Nuk kemi ftesë nga PS. PDS e hapur për LSI, por edhe partitë e Topallit, Patozit dhe Murrizit
17/01 19:52
Pasojat e Covid te fëmijët/ Orë mësimi në kopshte dhe shkolla për ti relaksuar nga stresi
17/01 19:49
Makina godet shtëpinë kontenier/Pa çati nga tërmeti i 2019-s,familja në Ndroq rrezikoi nga aksidenti
17/01 19:44
Paratë e krimit me fajde/ Dyshimet e prokurorisë hapin dosjen për vëllezërit binjakë nga Mirdita
17/01 19:33
Top News – Urdhër nga Ministria e Arsimit/ I ftohti thyen një nga rregullat anti covid
17/01 19:12
Top News – 7 persona humbin jetën në 24 orë / Covid, 474 raste të reja, 282 paciente në spitale
17/01 19:03
Top News – Aksident i rëndë në Tiranë/ Ndërron jetë 10-vjeçarja, e përplasi fuoristrada
17/01 19:02
Top News – Debati për vilen e kunatit të Bashës/ Patozi thirrje SPAK, Topalli-janë bashkë me Ramën
17/01 17:04
Top News – Veliaj për vilën e kunatit të Bashës/ ‘Sa të jem unë në bashki, nuk kalon vila e pestë’
17/01 17:00
Meta: Institucionet të respektojnë të drejtat kushtetuese të besimeve fetare
17/01 15:55