PS fiton me 49.5%, PD-LSI 44.4%/ Sondazhi i parë i IPSOS për Top Channel
25/02/2021 23:45

Sondazhi i IPSOS për Top Channel është realizuar në periudhën nga data 10 deri në 16 shkurt 2021 dhe janë intervistuar 1.527 votues në 12 qarqet e vendit. Pyetjes kryesore nëse zgjedhjet do të mbaheshin në 25 Prill, për cilën nga partitë do të votonin, 49.5 përqind e të anketuarve thonë se do të votojnë për partinë socialiste drejtuar nga Edi Rama, e cila në këto zgjedhje garon e vetme. Ndërsa për partinë më të madhe të opozitës, partinë demokratike drejtuar nga Lulzim Basha do të votonin 39.3 përqind e të intervistuarve. Në vendin e tretë është LSI e drejtuar nga monika kryemadhi me 5.1 përqind të votave. Sondazhi është kryer para se të shpallej koalicioni opozitar. Ndërsa në sondazh partia e katërt del Nisma thurrje me 1.7 dhe në vendin e pestë Lëvizja Demokratike me 1.4 përqind. Partitë e tjera nuk e kalojnë shifrën një përqind të votave duke nisur me PSD me 0,8 e kështu me rradhë.

Top News – Protesta kundër HEC-it në Mirditë/ Policia shoqëron 33 shtetas për tubim të paligjshëm
11/04 21:48
Balla takim me banorët në Stravaj: Mandati i ri nevojitet për të transformuar Shqipërinë
11/04 21:43
Basha në Librazhd: Ndoshta iu besuat premtimeve boshe, kudo ndihet etja për ndryshim!
11/04 21:36
Top News – Ulen infektimet nga Covid / 238 raste të reja dhe 7 viktima në 24 orë
11/04 21:20
Balluku në rrugën Orikum-Dukat: Ka përfunduar 13% e punës. Baypass-i i Vlorës
11/04 21:09
Retro “zbret” në Elbasan/ Automjetet e vjetra prezantohen në qytet
11/04 20:57
Për 10 minuta portret në thonj/ Vajza nga Tirana që nuk ka marrë asnjë leksion pikture
11/04 20:43
Partizani bën detyrën/ Fitore e lehtë ndaj Bylys, tani i treti
11/04 20:40
Protestë për hidrocentralin/ Banorët e Thirrës bllokuan për disa minuta rrugën e Kombit
11/04 20:23
Top News – Vrasja e gazetarit Jorgos Karaivaz/ Hetimet zbulojnë detaje të reja për autorët
11/04 19:58
Noizy përkrah Veliajt: Ato që keni bërë për Shqipërinë këto 8 vjet, për t’u admiruar
11/04 19:56
“Projektet e nisura t’i çojmë në fund”/ Kandidatja e PS në Durrës, Milva Ekonomi
11/04 19:53
“Emigrantë” në Divjakë/ Të rinjtë nga fshatrat e thella të Korçës dhe Elbasanit shkojnë për punë
11/04 19:51
Zjarrfikësi shpëton foshnjën 3 muajshe/Tiranë,u dogj makina në garazh, banorët e pallatit u evakuuan
11/04 19:46
Lëvizja zgjatet me 2 orë/ Lehtësohen masat anticovid, rifillojnë fluturimet me Britaninë e Madhe
11/04 19:14
Top News – Basha ndalet në Librazhd/ ‘Më 25 prill të rrëzojmë këtë qeveri ‘ogurzezë’
11/04 19:03
Rama: Mos e neglizhoni votën në 25 prill, të mos votosh është kthim mbrapa
11/04 18:49
Basha takon banorët e Elbasanit: Në 25 prill votoni nisjen e një kulture të re politike
11/04 18:47
Basha në Elbasan: E vetmja fushë ku jemi para është emigracioni i rinisë, në fokus ekonomia e rinia
11/04 16:23
Protesta kundër heceve në Fan/ Banorët bllokojnë Rrugën e Kombit
11/04 14:41