Peshëngritësi shqiptar në Europian/ Veliaj takon Briken Çaljan dhe Evangjel Velin
05/03/2021 15:48

Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erjon Veliaj, priti këtë të premte dy përfaqësues të Shqipërisë në kampionatin Europian të Peshëngritjes në Moskë, Evangjeli Veli dhe Briken Çalja. Ata u shoqëruan edhe nga president i Federatës, Elez Gjoza. “Faleminderit për përkushtimin, për angazhimin ndaj Federatën Shqiptare të Peshëngritjes, jo vetëm tani, por edhe më herët. Kryebashkiaku Veliaj, përgëzoi, jo vetëm Briken Çaljan i cili vendosi edhe dy rekorde të reja kombëtare, por edhe federatën e Peshëngritësve, për rezultatet që u arritën në kampionatin që u mbajt në Durrës. “Jam shumë krenar për të dy kampionët tanë, Brikenin për meshkuj, i cili theu jo vetëm rekordin e tij kombëtar, por edhe atë europian. Mezi pres ta shohim të thyejë edhe zyrtarisht një rekord në garat europiane. Shumë urime gjithashtu edhe për Evin, e cila ka ikur e vogël nga Shqipëria, por fakti që s’e ka harruar, që mban uniformën e Tiranës, uniformën kuq e zi, më bën të ndihem shumë krenar”, tha ai. Veliaj shtoi se në vitin 2022, që do të jetë viti i Tiranës - Kryeqyteti Europian i Rinisë, sporti do të ketë një vëmendje të veçantë. Dy kampionët e peshëngritjes, bën edhe një falenderim për mbështetjen e kreut të Bashkisë Tiranë. “Jam krenare që dolëm fitues të kampionatit e që jemi sportistët më të mirë të klubit të Tiranës, sepse kemi pasur shumë mbështetje”, u shpreh Veli. “Falenderoj kryetarin e Bashkisë për përkushtimin që ka ndaj sportit, gjithashtu edhe klubin Tirana, sepse mbështetja e tyre përkthehet në rezultat, që është ogur i mirë për ne”, tha Çalja.

Top Channel/ Plagosje në zyrat e PD- Basha: Atentat kundër PD, Rama: E patolerueshme!
20/04 02:40
Top News – Meta, patronazhisti dhe denoncuesi! Presidenti, dy konferenca shtypi në një ditë
19/04 23:40
Top Channel/ Incidenti në Kavajë, paralajmëron Meta: Do të ketë veprime që nuk jua merr mendja
19/04 23:17
Top Channel/ Sulmi me armë në zyrat e PD-së, Duma: Moment i trishtë për Shqipërinë dhe demokracinë
19/04 22:42
Top News – Sulmi në xhami… ishte terrorist! Rudolf Nikolli, autori me precedentë penalë
19/04 22:33
Top Channel/ Shikoni pamjet brenda selisë blu në Kavajë ku ndodhi plagosja me armë
19/04 22:13
Top News – Dëshmia e të penduarit të Drejtësisë/ Pistoleta me postë nga shba për grupet kriminale
19/04 22:07
Top News – Flasin dy prindërit e autorit / Lutje për imamin e xhamisë, na shëroni djalin!
19/04 22:06
Top News – Covid, si kurrë më parë në një vit/ Vetëm 100 raste të reja në 24 orët e fundit
19/04 22:05
Top News – Kavajë, plas arma në zyrat e PD / Një 27 vjeçar i plagosur pas një konflikti banal
19/04 22:04
Top Channel/ Rama: Korça s’është shamia për hundët e Saliut, as për jargët e Metës…
19/04 21:43
Top Channel/ ‘Meta me kapuç në kokë, takohet ‘cepave’ me… Rama: 25 prilli dita vendimtare
19/04 21:17
Top Channel/ Besimtarët kthehen në xhaminë e tyre për faljen pas iftarit
19/04 21:12
Top Channel/ Falja e parë në xhami pas sulmit. Besimtarët kthehen për faljen pas iftarit
19/04 21:12
Top Channel/Basha: TVSH për turizmin, 6% / Kreu i PD nënshkruan marrëveshje me operatorët turistikë
19/04 21:07
Top Channel/ Rama: Amnisti fiskale emigrantëve. Të vijnë dhe të investojnë për të krijuar biznese
19/04 21:04
Top Channel/ Aeroporti i ri do ulë çmimet/ Ja çfarë pritet të ndodhë me fluturimet në rajon
19/04 20:56
Top Channel/ Ahmed Kalaja tregon sulmin në xhami: Ishte i sëmurë mendor
19/04 20:54
Top Channel/ “Im bir është sëmurë”/ Babai i autorit të sulmit: Më ankohej se e ndjekin gjithmonë!
19/04 20:50
Top Channel/ Sulm me thikë në xhami/ Rudolf Nikolli qëlloi mbi besimtarët
19/04 20:48