Përmbytje në Shkodër, Dajç dhe Obot, shumë banesa në ujë
25/01/2021 15:06

Brenda 24 orëve, rreth 500 hektarë tokë të tjera janë përmbytur në zonën e nën Shkodrës si rezultat i reshjeve të dendura të shiut. Në total janë rreth 1400 hektarë nën ujë dhe situata me problematike paraqitet në njësinë administrative të anës së malit aty ku Oboti u izolua sërish dhe tashmë në rrugën kryesore ka rreth 60 cm ujë. Grigor Pema, kryeplaku I Obotit prej 12 vitesh, na tregon se si është situatë në fshatin e tij Oboti, është braktisur nga të rinjtë të cilët kanë emigruar thotë kryeplaku, dhe tashmë së bashku me forcat e ushtrisë duhet të ndihmojë të moshuarit dhe të sëmuret gjatë këtyre ditëve izolimi. Reshjet e shiut kane shtuar edhe prurjet në kaskadën mbi lumin Drin. KESH raporton se në Vaun e Dejës,po shkarkon në total nga prodhimi dhe portat, 700 metër kub ujë në sekondë ndërsa nivelet e ujit në 3 hidrocentralet janë disa metër larg pikës maksimale.

Top News – Vaksinimi masiv i populates/ Nis trajnimi për 400 inferimierëve
05/03 17:45
Humbi garën në portal, i vë flakën Drejtorisë Arsimore në Fier, kapet autori
05/03 17:43
Top News – Pëshëngritësit kampionë/ Veliaj takon Briken Çaljan dhe Evangjeli velin
05/03 15:54
Top News – Ndërtimi i aeroporit të Vlorës/ ‘Madco Construction’ shpallët fitues i tenderit
05/03 15:53
Peshëngritësi shqiptar në Europian/ Veliaj takon Briken Çaljan dhe Evangjel Velin
05/03 15:48
Ekspozitë kundër shitjes së votës/ Hapet në Korçë, e titulluar “Premtoi heroit tënd”
05/03 15:47
Durrësi plot me mbetje dhe inerte/ Janë shpërndarë edhe në zonat turistike pranë detit
05/03 15:40
Lagje e re në Rrëshen/ Do ndërtohet për të dëmtuarit nga tërmeti
05/03 15:38
Fituesi i aeroportit të Vlorës/Do ta ndërtojë kompania shqiptaro-turke, pjesë edhe Behgjet Pacolli
05/03 15:36
Lë Tiranën për tokat e Divjakës/ 31-vjeçari administron fermën me 250 hektarë tokë
05/03 15:35
Luljeta Bozo, kandidate e PS/ Rama fton inxhinieren e njohur të bëhet pjesë e listës së PS
05/03 15:33
Vret tre miqtë në aksident/ Përplas makinën me një mur. Arrestohet i mbijetuari i aksidentit
05/03 15:20
Përgatitja për vaksinimin masiv, 400 infermierë në trajnim/ Rama: Të jemi gati kur të vijë momenti
05/03 15:19
Top News – Goditet për vdekje në kokë nga i biri/ Fier, humb jetën 52 vjeçari në fshatin Luar
05/03 15:11
I sëmuri mendor vret të atin/ Do e dërgonte për kurim në spitalin psikiatrik të Vlorës
05/03 15:09
Veliaj me peshëngritësit Briken Çalja dhe Evangjeli Veli: Model për të rinjtë shqiptarë
05/03 14:35
Po çonte të sëmurin në spital, ambulanca përplaset me Benz-in dhe përfundon përmbys
05/03 14:32
Policia paralajmëron mos bëhen festa dhe grumbullime për 7 dhe 8 mars
05/03 14:22
Top News – Nuk heq dorë gjyqtarja Enkelejda Hoxha/ Kërkon lirimin në apel-kam djalin të sëmurë!
05/03 13:53
Fier/ Nisi vaksinimi i moshave mbi 80 vjeç
05/03 13:51