Për festa drejt jugut/ Vlora, Korça dhe Pogradeci plot me “pushues”
30/11/2020 15:31

Ishin të shumtë pushuesit, të cilët përfituan nga ditët e pushimit me rastin e festave të nëntorit dhe iu drejtuan Korçës apo Pogradecit. Rezervimet shënuan shifra të larta prej së premtes, në të dyja qytetet ku thuajse u ezauruan të gjitha kapacitetet. Pavarësisht se për shkak të pandemisë festimet masive munguan, pushuesit gjetën alternativa argëtimi, ndërsa në mbyllje të kësaj fundjave të gjatë, ata që kishin zgjedhur Korçën shfrytëzuan edhe të hënën për të ndaluar në Pogradec. Pavarësisht temperaturave të ulëta nuk munguan ecjet përgjatë liqenit apo shëtitjet me varkë në Drilon. Korça dhe Pogradeci mbetën në qytetet më të frekuentuara të fundjavës në çdo stinë, ndërsa pamundësia për të udhëtuar jashtë për shkak të pandemisë bëri që gjatë këtyre tre ditëve, pushuesit të ishin edhe më të shumtë, pavarësisht se dyndje të tilla rrisin rrezikun e përhapjes dhe mundësinë e infektimit nga koronavirusi. Mes mjegullës, larg zhurmave të qytetit, edhe e hëna në qafën e Llogorasë i ngjante një dite fundjave. Qytetarët e ardhur nga e gjithë Shqipëria thonë se këtu larg turmave ndihen më të sigurt. Ndryshe nga vizitat patriotike të fundjavës, këtu dita përfundon me një shëtitje apo ngjitje në shtigjet e shumta të parkut të Llogorasë.

Rinisin reshjet t dëborës në Llogora
15/01 22:36
Top News – Jeta e 18-vjeçarëve të pasura/ Makina luksi dhe veshje të firmave të famshme
15/01 22:11
Top News – SHBA, sulmi i 6 janarit/ Nis hetimi mbi policinë e Kongresit
15/01 22:08
Top News – Ngjarje e rëndë në Tiranë/ Punëtori rrëzohet nga skela e pallatit
15/01 20:06
Kush nuk do vaksinohet/ Kategoritë të cilat nuk duhet të marrin vaksinën e Pfizer
15/01 19:45
“Salillari” zvarrit punimet/ Te “ish shqiponja” kompania duhet ti përfundojnë në fund të shkurtit
15/01 19:34
Top News – PD: Uzurpim, e dëmshme për sportin/ Fidel Ylli në krye të komitetit olimpik shqiptar
15/01 18:37
Top News – U regjistruan 159 viktima/ Bilanci i zi, 6248 aksidente rrugore në 2020
15/01 18:28
Top News – 4 humbje nga covid në 24 orë/ 641 qytetarë të infektuar nga 3530 testime
15/01 18:17
Top News – Veliaj sulmon aleatët e PD/ ‘Duan ndryshim me Mediun e Nard Ndokën’
15/01 17:20
Top News – Basha akuzon, Rama ironizon/ Debati për menaxhimin e situatës së përmbytjeve
15/01 17:13
Top News – Ende shumë të padindur/ Nuk mbanin maska, gjobiten 361 qytetarë
15/01 17:12
Top News – Po kalonin drogë me çanta shpine/ Pustec, dy të arrestuar në kufirin me Greqinë
15/01 16:29
Top News – Ekstradohet Indrit Taullai/ Akuzohet për dy vrasjet e bujshme në 2005
15/01 16:28
29 shkollat e reja, Veliaj: Në PD kandidojnë ata që jepnin licenca për “Vitrinën” dhe “Kristalin”
15/01 16:17
Po falsifikohen analizat Covid, përdoren për udhëtimet jashtë vendit
15/01 15:53
Stuhi dëbore në Shqipëri/ Reshje intensive gjatë natës në juglindje
15/01 15:48
Top News – Votimi elektronik në zgjedhje/ KQZ kualifikon ‘Smartmatic’, do kushtojnë 19 mln usd
15/01 15:43
Porti i Durrësit krijon vonesa/ Transportuesit ankohen për orë të gjata në pritje
15/01 15:41
Opozita bashkon Dulen e Idrizin/ dy aleatët e PD ende nuk kanë realizuar marrëveshjen për listat
15/01 15:37