Pavion Covid edhe në Korçë/ Rritet ndjeshëm numri i të infektuarve në juglindje
16/11/2020 15:24

73 raste u identifikuan pozitive me Covid-19 në Korçë, Pogradec, Devoll e Kolonjë, ndërsa sanatoriumi i Korçës është pjesë e skenarit për t’u kthyer në një nga spitalet Covid në rrethe. Janë 54 shtretër ne dispozicion të të prekurve që do të kenë nevojë për mjekim spitalor. Aktualisht pranë këtij spitali janë dy mjekë pneumologë dhe 1 infeksionist si dhe 52 specialistë të tjerë të fushave, të cilët krijojnë gjithmonë grupin e mjekëve për trajtimin e kësaj sëmundje. Janë trajtuar deri më tani dhjetëra raste me Covid, të cilët referohen nga mjeku i familjes,127 por edhe vizita individuale qe Hospitalizohen ne sektorin e karantinimit të spitalit të Korçës. Por nga ana tjetër pranë këtij spitali janë shtuar edhe rastet e ekzaminimeve përmes skanerit ku mesatarisht testohen 40 persona në ditë, ndërsa mjekët apelojnë që të respektohen masat e distancimit dhe të tregohet kujdes i shtuar nga qytetarët.

Gjirokastër/ Nis punën qendra e re për trajtimin e fëmijëve me aftësi ndryshe
27/01 11:43
Top News – Arrestohen drejtuesit e mjeteve/ Vlorë, shkaktuan aksidente me dy viktima
27/01 11:16
Top News – Rëndësia e 5 prioriteteve të LSI/ Kryemadhi takim me gratë në Divjakë
27/01 11:08
Top News – 4 biznesmenë në pranga/ Falsifikonin testin e covid, garanci në vendin pritës
27/01 10:56
Reshjet e dëborës përfshijnë vendin, ja cilat janë rrugët ku duhet të përdorni zinxhirë
27/01 10:44
I veshur sportiv dhe i maskuar, momenti i grabitjes të farmacisë në Tiranë
27/01 10:44
Top News – U përplasën dy makina, 2 të plagosur/ Parakalimi i gabuar te rruga e Kombit
27/01 10:40
Top News – Po shkonte në punë/ Infermieri që humbi jetën në aksident
27/01 10:39
Top News – Meta kujton Ditën e Holokaustit/ Në shqipëri nuk humbi jetën asnjë hebre
27/01 10:39
Top News – Ja vendi me më shumë të prekur/ Numri i të infektuarve me covid i kaloi 100 milionë
27/01 10:39
Përgjaket aksi Fier-Patos/ Përplaset me kamionin, humb jetën 30-vjeçari
27/01 08:25
Theth, shpëtohet roja i bujtinës/ Dëbora në mbi 4 metra, operacioni i vështirë i FNSH Shkodër
27/01 00:20
Si nëpër filma! I bllokuar nën 4 metra dëborë prej ditësh, shpëtohet roja e bujtinës në Qafë Thore të Thethit
26/01 22:28
Top News – Policia rrethon spitalin infektiv/ Shtrohet me urgjencë i dënuari Dritan Dajti
26/01 21:07
Pamje të rënda nga aksidenti në Vlorë-Fier/ Humb jetën e reja, vajza tjetër në gjendje të rëndë (Emrat)
26/01 20:53
Top News – Atentati që mbeti në tentativë/ Policia, tetë të shoqëruar si të dyshuar
26/01 20:07
Vrasja e Zall-Bastarit/ I kërkohet ndihmë Kosovës për ndërtimin e profilit gjenetik të viktimës
26/01 19:56
Oboti kthehet në liqen/ Zgjerohet harta e ujit në fshatin e përmbytjeve. Banorët Dajç, në vështirësi
26/01 19:51
Kushtetuesja jep vendimin e parë/ Përparësi ka 6 çështje. Ende pa datë padia për zgjedhjet lokale
26/01 19:47
Top News – Zgjedhjet e 25 prillit dhe Policia/ OSBE dhe KQZ, shkresa me ‘kërkesë llogarie’
26/01 18:27