“Papërgjegjshmëri dhe guxim i tepruar”- Policia kap shoferin duke udhëtuar me shpejtësi të pazakontë
02/08/2020 09:30

Edhe pse kontrollet me radar dhe alkooltestues, janë shumëfishuar jo vetëm në Tiranë por në gjithë rrugët urbane dhe ato interurbane te Shqipërisë, pavarësisht se në fundjavë kontrollet janë edhe me te përqendruara, fushatat sensibilizuese gjithashtu më të shumta, përsëri ka akoma shumë drejtues mjetesh qe abuzojnë duke përdorur mjetin në shkelje të rregullave të qarkullimit rrugore, si “vrasës” të sigurisë në rrugë.

Apeli i mjekes: Mbrohuni në këto tre forma
03/08 10:03
Transportonte ilegalisht 7 emigrantë kundrejt fitimit, pranga 24 vjeçarit në Pogradec
03/08 10:02
Thyen kampionët e Tiranës në finale, Teuta fiton kupën
02/08 22:55
Këngët e vjetra shkodrane/ Muzikanti Robert Bisha rikthehet me koncert në vendlindje
02/08 20:24
Festivali i Resë/ Aktiviteti i vetëm edhe pse Tirana është e boshatisur
02/08 20:22
Kukësi dhe Zderic në CAS/ Nënkampionët: Nuk kemi asnjë dënim, merkato e hapur
02/08 20:19
Vera origjinale shqiptare/ Kantina që nisi si biznes familjar dhe u mbështet me fondet e AZHBR
02/08 20:17
Sfida për superioren/ Në “Loro Boriçi” përballet Vllaznia me Besëlidhjen
02/08 20:15
Kupa e Shqipërisë/ Finalja mes Tiranës dhe Teutës në “Air Albania Stadium”
02/08 20:13
Pas bllokimit të autoboteve nga policia, “stil i ri” i mjeteve që të bëjnë zgjimin
02/08 20:07
Ekselentja që ikën në Angli/ Po plotëson dokumentacionin, Ambasada s’është mbyllur prej pandemisë
02/08 20:04
Durrës, prenotimet në rritje/ Operatorët shpresojnë që gushti të jetë muaj i mirë për turizmin
02/08 19:53
Top News – Mjeti përplas për vdekje fëmijën/ Po lëvizte me biçiklete
02/08 19:39
5 viktima, 123 raste të reja/ Covid-19, përkeqësohet bilanci, Tirana me numër të lartë infektimesh
02/08 19:34
Top News – Mbanin muzikë të lartë/ Gjobiten dy lokale në bregdet
02/08 18:42
Aksident në Berat/ Makina kthehet përmbys, drejtuesi i mjetit përfundon në spital
02/08 16:55
Covid-19/ Ministria e Shëndetësisë: 123 raste të reja dhe 5 humbje jete në 24 orë
02/08 16:30
Top News – Kosovë, rëndohet bilanci/ 13 të vdekur, 245 raste të reja
02/08 16:04
E diela në Zvërnec/ Në plazh respektohet protokolli anti-covid
02/08 15:20
Pogradeci plot me pushues/ Të gjitha hotelet dhe shtëpitë janë të rezervuar për muajin gusht
02/08 15:15