Pamjet me dron/ Zjarri shkreton natyrën në Seman, situata nuk po përmirësohet
04/08/2020 15:38

Rreth 140 ha pyll janë djegur gjatë tre ditëve në pyllin e Semanit. Kryesisht janë djegur shkurre, fidanë të rinj pishe dhe së fundi zjarri po përpin pishat dhjetra vjeçare. Për shuarjen e zjarrit janë angazhuar 4 mjete zjarrfikës, 2 të Fierit, 1 e Patosit dhe 1 e Albpetrolit, si dhe 25 të ushtrisë, forca tokësore Poshnje-Berat. Përhapja e zjarrit po ndihmohet edhe nga era e fortë e këtyre dy ditëve. Drejtori i mbrojtjes civile thotë se zjarri mund të jetë i qëllimshëm, ndërsa i bën apel banorëve të zonës të mos ndezin zjarre në parcelat e tyre.

Top News – Covid, ‘mbushen’ spitalet/ 203 të shtruar, 20 terapi intensive
01/10 19:15
Top News – Tërmeti, dëmshpërblimet/ Tiranë, Veliaj-po mbyllim pagesat
01/10 19:14
Top News – Gucati në Hagë/ Aktakuza brenda 30 ditësh
01/10 19:14
Bilanci i 24 orëve të fundit! MSH: 157 raste të reja dhe 1 viktimë nga covid
01/10 16:44
Dita botërore e kafes/ Festa me kafen më të mirë, “Lori Caffe”
01/10 15:29
Gara me kuaj në Darzezë/ Adhuruesit e hipizmit mblidhen buzë detit
01/10 15:28
“Mbyllim dëmshpërblimet e tërmetit”/Veliaj: Që spekulantët të mos e përdorin fatkeqësinë për fushatë
01/10 15:25
Sot u hapën restorantet/ Lejohet shërbimi në ambientet e brendshme, por me maska
01/10 15:18
Gjyqtarja e akuzuar për korrupsion/ Mimoza Margjeka në apel kërkon lirimin nga akuzat
01/10 15:11
Tapë në timon, pa patentë e tregti droge, ‘Shigjetat‘ arrestojnë 8 persona në Tiranë
01/10 15:09
Top News – Legalizimi i kanabisit/ Zelanda e Re `e lë pas dore`
01/10 14:43
Top New – Në ditën e të moshuarve/ Manastirliu-vaksinim për grupmoshën
01/10 14:26
Top News – OFL u kërkon pasurinë për 48 orë/ Tre vrasësit e dënuar
01/10 14:23
Top News – Arrestimet në Kosovë, sfidohet autoriteti i Speciales
01/10 14:18
Top News – Nevoja për kursime/ Shell shkurton 9 mijë vende pune
01/10 13:19
Top News – Apeli le në fuqi vendimin/ Gjyqtarja Margjeka, arrest shtëpie
01/10 13:13
Top News – ‘Tradhtarët’ në polici/ 245 denoncime në të gjitha nivelet
01/10 12:58
Dita boterore e kafes/ Festa me kafen më të mirë, “Lori Caffe”
01/10 12:57
Gjyqtarja e akuzuar për korrupsion/ Mimoza Margjeka në Apel kërkon lirimin nga akuzat
01/10 12:55
Mungesë gjaku për talasemikët/ Në Lushnje po dhurohet më pak për shkak të frikës nga Covid
01/10 12:17