Obama paralajmëron Londrën
22/04/2016 00:00

Ashtu siç është bërë e ditur edhe më herët, Presidenti amerikan Barack Obama i ka bërë thirrje Britanisë së Madhe të qëndrojë brenda BE-së, me të zbritur në tokën britanike në atë që është edhe udhëtimi i tij i fundit si president i Amerikës. Vizita, siç ishte programuar, nisi me një drekë mes kreut të Shtëpisë së Bardhë dhe Mbretëreshës Elizabeth të Anglisë.

Top Channel/ Përflaken tensionet-Rusia arreston diplomatin ukrainas, nxjerr anijet në Detin e Zi
18/04 11:51
Top Channel/ SHBA “zbut” Kinën, bashkëpunim për ndryshimet klimatike
18/04 11:50
Top Channel/ Greqi, mbushen terapitë intensive, shtohen vdekjet e intubimet
18/04 11:49
Top Channel/ Mjekët japin alarmin, Navalny po vdes është cështje ditësh!
18/04 11:48
Top News – Lëvizte lirshëm me kallashikov/ Arrestohet 18 vjecari në mes të New Yorkut
18/04 11:38
Top News – Navalny po vdes, ‘çështje ditësh’ / Mjekët thirrje Putinit për kujdes mjekësor
18/04 11:13
Top News – Çekia dëbon diplomatët ruse/ Akuzohen për incidentin në depon e municioneve
18/04 10:28
Top Channel/ Anija Soyuz shkëputet nga Stacioni Hapësinor për udhëtimin e kthimit drejt Tokës – Pa koment
17/04 21:05
Top Channel/ Roja bregdetare filipinase patrullon pranë mjeteve kineze në ujërat e kontestuara
17/04 21:05
Top Channel/ Regjimenti i kavalerisë vjen në kështjellën Windsor për funeralin e Princ Philip
17/04 21:04
Top Channel/ Minutë heshtjeje dhe paradë kuajsh për Princ Philip në kështjellën Windsor – Pa koment
17/04 21:02
Top Channel/ Tanket ruse në Detin e Zi mbajnë manovra ushtarake në Krime – Pa koment
17/04 21:02
Top Channel/ Homazhe me të shtëna topi në Kullën e Londrës për funeralin e Princ Philip – Pa koment
17/04 21:01
Top News – Lamtumirë princi Filip! Ceremoni intime por solemne në Windsor
17/04 18:01
Apel grave-Shtyni shtatzaninë…/ Brazil, deri sa më e keqja e pandemisë të kalojë
17/04 17:25
Të Pasurit | Mark Zuckerberg | Filozofia që ngriti perandorinë me emrin ‘FACEBOOK’ | Top News
17/04 17:15
Top News – ‘Sot jemi pushim’/ Si lihen të vdesin emigrantët në Mesdhe…
17/04 16:51
Top News – 50 avionë rusë në Detin e Zi/ SHBA paralajmëron kompanitë ajrore të evitojnë zonën
17/04 16:50
Top News – Rikthim në tokë…/ Stacioni hapësinor ndërkombëtar mbetet me 7 banorë
17/04 16:49
Top News – Putin po ‘gatuan’ hakmarrjen/ Pas sanksioneve të vendosura nga Joe Biden për Rusinë
17/04 14:37