Në zgjedhje pa program/ Partitë në Kosovë, fushatë me premtime
10/02/2021 12:24

Ndryshe nga zgjedhjet e fundit të 6 tetorit të 2019-ës, partitë politike për këto zgjedhje nuk kanë paraqitur program të plotë qeverisës. Lëvizja Vetëvendosje nën kauzën se 14 shkurti është referendum dhe jo zgjedhje, kanë zhvilluar takime me qytetarë, por më shumë janë fokusuar në dënimin e politikanëve të korruptuar dhe konfiskim të pasurisë së fituar jashtëligjshëm, por pa treguar se çka do të bëhet me sektorë të tjerë. Ndërsa, kandidati për kryeministër i LDK-së, Avdullah Hoti është fokusuar në sjelljen e investimeve nga marrëveshja e Uashingtonit, ka risjellë si premtim liberalizimin e vizave deri në fundvit dhe marrëveshjen finale me Serbinë. Kandidati tjetër për kryeministër i nominuar nga PDK-ja, Enver Hoxhaj pothuajse në çdo takim ka premtuar rritje pagash për sektorin publik dhe sjellje të shpejtë të vaksinës kundër virusit. E kandidati për president nga AAK-ja është fokusuar në realizimin e referendumit për bashkim me Shqipërinë dhe anëtarësimin e Kosovës në organizatat ndërkombëtare.

30 mijë pushues në Shqipëri/ Debate në Kosovë për masat kufizuese ndaj covid
12/04 19:41
Top News – Në prag të muajit të shenjtë/ Myftiu i Kosovës-të respektohen masat anti covid
12/04 17:19
Ekspertët të bindur/ Kurti s`do ketë mundësi lëvizjeje, do t`i bëhet presion për dialogun
12/04 17:07
Kosovë, myftiu Tërnava apel besimtarëve/ Vaksinat nuk e prishin agjërimin!
12/04 15:20
Kostot e kufizimeve në Kosovë/ Parashikohen rënie të të ardhurave nga tatimet dhe doganat
10/04 19:55
Top News – Rriten kufizimet ndaj Covid/ 13.000 qytetarë të kosovës, drejt shqipërisë
10/04 16:46
Top News – Vizitoi Kosovën në 2013/ DMX duke kërcyer valla shqiptare, nuk duhet humbur
10/04 01:14
Në Shqipëri për pushime/ Masat shtrënguese në Kosovë, ndikojmë mbi prenotimet
09/04 19:54
Top News – 22 vite nga beteja e Koshares/ Osmani, Konjufca dhe Kurti bëjnë homazhe
09/04 16:21
S’ka pengesa në kufi: Mes Shqipërisë e Kosovës mund të udhëtohet pa kufizime
09/04 15:43
Top News – Hartuesi i kushtetutës/ Arsim Bajrami-politikanët, shkelësit më të mëdhenj
09/04 14:04
Top News – Sot dita e Kushtetutës…/ 13 vite nga miratimi në Kuvendin e Kosovës
09/04 13:48
Për pushime në Shqipëri/ Shtetasit nga Kosova reagojnë pas masave shtrënguese që vendosi Kurti
09/04 13:01
Top News – Kosovë, ministri i shëndetësisë/ S`ka pasur asnjë efekt anësor nga vaksina
08/04 23:04
Top News – Blinken i tregon Kurtit ‘kufijtë’/ Marrëveshja me Serbinë, thelbësore për Kosovën
08/04 18:27
Kundërshtohen kufizimet në Kosovë/ Pronarët e restoranteve: Do të vijojmë të qëndrojmë të hapur
08/04 15:44
Top News – Vaksinimi në Kosovë/ Fillon imunizimi i mbi 85-vjeçarëve
08/04 12:45
Top News – Kurti dhe Osmani, s`ka dallime/ Në një linjë për dialogun me Serbinë
07/04 20:01
Top News – Kosovë, nga 8 prilli/ Vaksinohen personat mbi 85 vjeç
07/04 18:10
Top News – Gazetarët e Kosovës: Jemi lënë në harresë, na vaksinoni edhe ne!
07/04 12:31