Në shtëpi të re pas tërmetit/ Veliaj i dorëzon çelsat familjes me 8 anëtarë
22/12/2020 15:29

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj vizitoin familjen Alushi me 8 anëtarë, e cila sapo mori çelësat e shtëpisë së re falë programit të rindërtimit.në fshatin Prush të Vaqarrit, Kryebashkiaku Veliaj tha se rindërtimi është sot prova më e qartë e një qeverie që di të ringrihet edhe pas një fatkeqësie si ajo e tërmetit apo e pandemisë, dhe se ky proces do të hyjë në histori si sukses për mijëra familje të prekura nga tragjedia. Veliaj shtoi se ashtu si familja Alushi, për pak ditë do të hyjnë në shtëpitë e reja edhe 150 familje të tjera. “Viti tjetër është viti i ndërtimit të pallateve. Shtëpitë individuale bëhen pak më kollaj dhe zgjidhin një hall të madh për një familje. Por, pallatet do të strehojnë një numër të madh familjesh. Qeveria na ka dhënë financat për të paguar bonusin e qirasë deri në ditën kur secili të marrë çelësin dhe hipotekën e shtëpisë në dorë,” u shpreh kryetari i Bashkisë.

Top Channel/ Kujdes! Ka gurë në rrugë/ Problemet në rrugët që lidhin Elbasanin me qytetet e tjera
07/12 15:11
Top News- Arrestohet pas 6 muajve në kërkim / Kush është Ushtar Stani që akuzohet për vrasje
07/12 15:11
Top Channel/ Makina del nga rruga, vdes 20 vjeçari. Aksidenti ndodhi në mesnatë, por u zbulua sot
07/12 15:10
Top News- Audi përplaset me murin rrethues/ Shoferi humb jetën, shkak shpejtësia e madhe
07/12 15:10
Top Channel/ “Iu hapi dyert afganëve”, Clinton nderon me çmimin “Inovator i Nderuar Global” Ramën
07/12 15:08
Top Channel/“Sekretares Klinton i duhet ndihma jote!” Rama zbardh bisedën me një zyrtar për afganët
07/12 15:07
Top Channel/ Presidenti vendos sot për zgjedhjet! Do dekretojë zgjedhjet e reja? Flet në orën 17:00
07/12 15:03
Top Channel/Kurti në Bruksel, mesazh i qartë: “Ne i plotësuam kriteret, tani liberalizoni vizat”!
07/12 14:33
Top News-Vdekja tragjike e të burgosurit shqiptar/I vëllai tregon telefonatën e fundit me të
07/12 13:52
Top Channel/ Buxheti 2022, Veliaj me të rinjtë: Do kemi buxhetin më të madh ndonjëherë për rininë
07/12 13:49
Top Channel/Kapet 59-vjeçari që tentoi të vriste një person,si ra në pranga pas disa muaj kërkimesh
07/12 13:35
Top News-Situata nga veriu në juglindje/Borë dhe rrugë me probleme në zonat malore
07/12 13:26
Top Channel/Aksident i rëndë në Elbasan/Humb kontrollin dhe përfundon mes vreshtave, vdes 20-vjeçari
07/12 13:19
Top Channel/ Pasojat e motit të keq në Elbasan/ Rënie gurësh në disa akse, pa drita disa fshatra
07/12 12:54
Top Channel/ Rrëshqitja e dheut bllokoi fshatrat/ Normalizohet situata në Ungrej të Lezhës
07/12 12:53
Top Channel/ Reshjet mbushën liqenet/ Hidrocentralet e lumit Drin me kapacitet të shtuar
07/12 12:52
Top News – Kalimtari përplaset për vdekje, makina me shpejtësi të madhe
07/12 12:51
Top Channel/ Ngrihet niveli i Vjosës/ Por nuk ka rrezik për dalje nga shtrati
07/12 12:45
Top Channel/ Ulen temperaturat/ Dëborë në juglindje të vendit
07/12 12:44
Top News- Një grua e mbytur në lumin Osum/ Nuk dihen ende shkaqet, policia po heton
07/12 12:27