Monika Stafa: Shoqëria jonë e frikësuar për të denoncuar ngacmimet seksuale – Top Story
08/02/2023 23:10

Është një mbrëmje dimri në Qytetin Studenti në Tiranë. Rrugët në rezidencën më të madhe të studentëve në Shqipëri kanë pak lëvizje. Rrugicat janë pa ndriçim. Vajzat që janë rezidente në godinat e Qytetit Studenti shpejtojnë hapat në lëvizjet e pakta që bëjnë brenda territorit. Gresi një studente e vitit të dytë në degën e Sociologjisë. Prej disa ditësh ajo dhe vajza të tjera në qytetin studenti ngritën zërin dhe protestuan për shkak të disa rasteve të përsëritura të ngacmimeve seksuale që ndodhin në Qytetin Studenti.Mungesa e patrullimit të Policisë së Shtetit në këtë zonë, ka rritur frikën dhe pasigurinë e studenteve që jetojnë në këto godina. Qyteti Studenti ka një hapësirë akomoduese prej rreth 5500 shtretërish! Për shkak të distancës së shkurtër me disa prej Fakulteteve kryesore në kryeqytet studentët e ardhur në rrethe preferojnë qëndrimin në këto godina! Ndonëse mungesa e sigurisë dhe kushtet e vështira në konvikte kanë sjellë një largim grudal të vajzave nga kjo zonë rezidenciale për studentë.

Sulm terrorist kundër Top Channel! Kush janë autorët? – Top Story
28/03 00:10
Kush i qëlloi plumbat mbi Top Channel? Edi Rama flet pas ngjarjes së rëndë – Top Story
27/03 23:15
Bollino ngre zërin kundër mediave: Disa gazetarë fërkuan duart për sulmin ndaj Top Channel
27/03 23:02
Apeli i fortë i Lalës: Mos kapni vetëm autorët, ndaloni atë që urdhëroi plumbat mbi TCH
27/03 23:00
Shpërthen Bollino: Njerëzit protestuan për Luizin, nuk vijnë të jenë pranë Top Channel
27/03 22:49
“Berisha denoncoi pronarët”, Bollino: Sulmi me armë ndaj Top Channel 3 ditë pas deklaratave
27/03 22:48
Sulmi me armë ndaj TCH, Bollino: Në Itali ka edhe gazetarë të vrarë jo vetëm sulme
27/03 22:47
Lesi: Ndaj TCH u krye akt terrorist, televizioni denoncoi ministra dhe zyrtarë të lartë
27/03 22:47
Zheji: U trondita, të gjithë morëm nga një plumb kallashnikovi nga të shtënat në Top Channel
27/03 22:38
Nikolla flet për sulmin ndaj Top Channel: Solidarizohem me ju për ngjarjen e rëndë
27/03 22:38
Rama ikën nga studio: Vazhdoni debatet aty, unë do iki të shoh ndeshjen e Shqipërisë
27/03 22:22
Rama siguron gazetarët e Top Channel: Vazhdoni me kurajo, askush nuk ka për t’iu cënuar
27/03 22:21
Rama: Unë dhe qeveria jemi shënjestër e Top Channel, s’ju kemi thënë asgjë për kritikat
27/03 22:21
Rama me tone të forta për pronarët e mediave: Me akuza në Prokurori nxjerrin në protesta gazetarët
27/03 22:17
E fortë, Rama: Denoncuat me prova zyrtarët e lartë, e vlerësoi që nuk drejtuat gishtin pas plumbave
27/03 22:16
Shpërthen Rama: Jam i neveritur nga kjo gjuhë mediatike, më lini të flas
27/03 22:15
“Sapo dezinformove”, Rama përplaset me Klodiana Lalën live për sulmet ndaj mediave
27/03 22:04
Rama: Përgëzoj Top Channel për vetëpërmbajtjen, nuk drejtuat gishtin tek askush
27/03 22:03
I ke quajtur mediat “kazanë”, Duma pyet Ramën për gjuhën fyese që e përplasi me gazetarët
27/03 22:02
“Media më e lirë se kurrë”, Rama: Dy ngjarjet e fundit krime të dhunshme
27/03 21:59