Ministrja Kushi, urim për fundvit: Mësim online, derisa të marrim dritën jeshile për në auditore
31/12/2020 11:49

Përmes një video-mesazhi, ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë Evis Kushi ka përcjellë urimin e saj për Vitin e Ri, duke shprehur mirënjohje ndaj mësuesve, pedagogëve, nxënëve, studentëve, prindërve e sportistëve, si dhe punonjësve të shkollave e universiteteve, për përballimin e një viti të vështirë dhe të mbushur plot me sfida e të papritura. “Të dashur nxënës, mësues, studentë e pedagogë! Në këto momente të ndërrimit të viteve, dua t’ju përcjell një mesazh të përzemërt që nuk është thjesht një mesazh urimi, por mbi të gjitha është një mesazh mirënjohjeje për të gjithë Ju, pas këtij viti të vështirë dhe të mbushur plot me sfida e të papritura. Fjalët dhe falënderimet nuk mjaftojnë për të shprehur mirënjohjen time të thellë, njëkohësisht edhe mirënjohjen e gjithë shoqërisë shqiptare për ju mësues të dashur që nuk u lodhët dhe nuk u tërhoqët për asnjë moment nga puna në vijën e parë të sakrificës, edhe pse fatkeqësisht humbëm disa nga njerëzit tanë të dashur. Dhe kur gjithçka të ketë përfunduar, e ne t’i jemi rikthyer normalitetit të dëshiruar, asnjëherë nuk do ta harrojmë kontributin tuaj të vyer. Dhe do të jemi gjithmonë krenarë që falë përkushtimit e vendosmërisë suaj, ne arritëm t’i kthejmë të gjithë nxënësit në bankat e shkollës duke siguruar kështu këtë të drejtë bazë, themelore të shoqërisë, e këtë udhëtim kaq të bukur siç është arsimimi. Edhe ju nxënës të dashur që gjatë këtyre muajve të fundit të vitit keni dhënë një shembull të jashtëzakonshëm, duke treguar përgjegjshmëri dhe maturitet në respektimin e rregullave, duke mbrojtur veten tuaj, familjet, mësuesit dhe gjithë të afërmit. Faleminderit të gjithëve nga zemra dhe le të vazhdojmë ta bëjmë këtë sakrificë edhe përgjatë vitit 2021. Të dashur studentë, kolegë pedagogë e punonjës të universiteteve!”- shprehet Kushi.

Top Channel/E rëndë situata në Dushkarak të Selenicës,prefekti i Vlorës: Zjarri po vihet në kontroll
08/08 23:08
Top Channel/ Vrasje me thikë për motive të dobëta në Maliq
08/08 23:04
Top Channel/Protesta për Jonadën/ Organizatorët: Peticion për shkarkimin e Kumbaros e Çuçit
08/08 21:59
Top News-Lyhen me bojë të kuqe muret e Ministrisë/Simbol i protestuesve për vrasjen e Jonadës
08/08 21:52
Top Channel/Kapet 1 ton hashash/ Të arrestuar shqiptarë dhe ukrainas nga operacioni italo-shqiptar
08/08 21:40
Top Channel/ Protestë para Ministrisë së Brendshme për Jonadën, qytetarët hedhin bojë të kuqe
08/08 20:55
Top Channel/ Protesta për Jonadën/ Qytetarët nisen drejt Kryeministrisë
08/08 20:54
Top Channel/ Digjet Shkodra. Disa vatra zjarresh rrethojnë qytetin
08/08 20:44
Top Channel/ Digjen tre shtëpi në Bërdicë, evakuuohen banorët
08/08 20:40
Top Channel/ Protesta për Jonada Avdiën/ Qytetarët pritet të marshojnë para Kryeministrisë
08/08 20:35
Top Channel/ Protesta e opozitës. Kërkohen dorëheqje për vdekjen e Jonada Avdisë
08/08 20:26
Top News-Alarm nga zjarret në Shqipëri/Operacioni nga ajri e toka, ushtria në gatishmëri
08/08 20:17
Top Channel/Regjistrimet në shkolla, mundësi e dytë për nxënësit për 10 ditë
08/08 20:14
Top Channel/ Përgjimet e politikanëve! Greqi, kryeministri pranon përgjimin e kryetarit të PS
08/08 20:11
Top Channel/ Me gomone për Angli, TikTok për Top Channel: Po fshijmë postimet, hetime me policinë
08/08 19:57
Top News – ‘Shefin e policisë nuk e shoh këtu’, deklarata e ashpër e Braçes për situatën e zjarreve
08/08 18:39
Top News-Pse nuk bie çmimi i naftës në Shqipëri!/ Në tregun ndërkombëtar, një fuçi shitet 94 dollarë
08/08 18:30
Top News – Flakët jashtë kontrollit, digjen tre banesa në Bërdicë të Shkodrës; alarm në zonë
08/08 18:27
Top Channel/ Zjarri në Shënepremte të Lushnjës, flakët përfshijnë kodrat me ullin
08/08 18:21
Top Channel/ Disa vatra zjarri në Shkodër, rrezikohen banesat në Bërdicë
08/08 18:21