Microsoft “rrit produktivitetin” pas orarit me katër ditë punë
05/11/2019 13:07

Kompania Microsoft në Japoni ka thënë se shitjet i janë rritur për gati 40 për qind gjatë një eksperimenti, në të cilën stafi ka punuar katër ditë në javë me pagë të plotë.

Top News – Marrëveshja e Uashingtonit/ VV- negocjim në kurriz të Kosovës
20/09 15:49
Top News – Turqia teston me sukses makinën fluturuese
20/09 14:33
Top News – Europa dhe vala e re / Ku u gabua me koronavirusin!
20/09 13:05
Top News – Apeli i zyrtareve, SHBA/ Bëni vaksinën e gripit!
20/09 12:14
Top News – Polemika në Egjipt/ Autostrada `ndan` piramidat
20/09 11:58
Top News – Shtëpia e Bardhë në alarm/ Dërgohet zarf me lëndë helmuese
20/09 11:47
Top News – Sanksionet ndaj Turqisë/ Ngurrim i madh brenda BE-së
20/09 11:37
Top News – Serbia për Bosnjën/ Po njohët Kosovën, ju shpërbejmë!
20/09 11:34
Top News – ‘Pianisti’ i vërtetë/ Dalin në ankand sendet e tij
19/09 19:37
Top News – Stuhitë në Jupiter/ Pamje nga teleskopi ‘hubble’
19/09 19:34
Top News – Afërdita, planet Rus/ Moska ‘zgjeron’ pretendimet
19/09 19:33
Top News – Izolim i ri apo jo/ Johnson, fundjavë reflektimi
19/09 19:31
Top News – Të shtëna në festë/ SHBA, dy viktima e 14 të plagosur
19/09 17:26
Top News – Tensione me Rusinë/ SHBA, përforcon trupat në Siri
19/09 15:08
Top News – Në gjendje më të mirë/ Navalni publikon foto nga spitali
19/09 14:52
Top News – Qeveria Franceze/ Nxjerr burgun në ankand
19/09 14:52
Top News – Ndahet nga jeta anëtarja e Gjykatës së Lartë, Ruth Bader Ginsburg
19/09 12:53
Top News – Zuckerberg, Bezos e Musk/ Pandemia i pasuron më shumë
19/09 12:41
Top News – Zyrtarët amerikane/ Ndryshojnë udhëzimet për testimin
19/09 12:17
Top News – Rritja e infektimeve/ Vendet marrin masa të reja
19/09 12:13