Mbyllet kopshti, shkak Covid-i/ Elbasan, edukatore e sanitare janë infektuar
22/10/2020 15:20

Me vendim të Bashkisë së Elbasanit është mbyllur kopshti nr.8 në Elbasan, saktësisht në lagjen “Brigada 17 Sulmuese”, pasi 18 punonjëse të këtij kopshti, edukatore e sanitare kanë rezultuar të prekura me Covid-19. Dy ditë më parë u identifikuan të prekura 2 punonjëse të këtij kopshti, ndërsa në 24 orët e fundit rezultuan të prekura dhe 6 të tjera duke bërë që bashkia të marrë masa për ta mbyllur këtë kopësht. Edhe pse janë marrë masat për të dezinfektur ambientet e kopshtit, dhe për të mos lejuar përkeqësim të situatës, kopshti do të qëndrojë i mbyllur deri në stabilizim të situatës që të mos ketë përhapje të mëtejshme të infeksionit. Në Bashkinë e Elbasanit në 24 orët e fundit kanë rezultuar të prekur 18 persona, ndërsa në zyrën vendore arsimore deri tani janë prekur 21 mësues me Covid-19. Ata janë zëvendësuar dhe mësimi vijon normalisht, ndërkohë që gjendja shëndetësore e mësuesve paraqitet e qëndrueshme dhe e mirë. Ata janë të karantinuar në banesat e tyre dhe nuk do të kenë mundësinë t’i rikthehen mësimit deria të rezultojnë të shëruar nga Covid-19.

Top Channel/E rëndë situata në Dushkarak të Selenicës,prefekti i Vlorës: Zjarri po vihet në kontroll
08/08 23:08
Top Channel/ Vrasje me thikë për motive të dobëta në Maliq
08/08 23:04
Top Channel/Protesta për Jonadën/ Organizatorët: Peticion për shkarkimin e Kumbaros e Çuçit
08/08 21:59
Top News-Lyhen me bojë të kuqe muret e Ministrisë/Simbol i protestuesve për vrasjen e Jonadës
08/08 21:52
Top Channel/Kapet 1 ton hashash/ Të arrestuar shqiptarë dhe ukrainas nga operacioni italo-shqiptar
08/08 21:40
Top Channel/ Protestë para Ministrisë së Brendshme për Jonadën, qytetarët hedhin bojë të kuqe
08/08 20:55
Top Channel/ Protesta për Jonadën/ Qytetarët nisen drejt Kryeministrisë
08/08 20:54
Top Channel/ Digjet Shkodra. Disa vatra zjarresh rrethojnë qytetin
08/08 20:44
Top Channel/ Digjen tre shtëpi në Bërdicë, evakuuohen banorët
08/08 20:40
Top Channel/ Protesta për Jonada Avdiën/ Qytetarët pritet të marshojnë para Kryeministrisë
08/08 20:35
Top Channel/ Protesta e opozitës. Kërkohen dorëheqje për vdekjen e Jonada Avdisë
08/08 20:26
Top News-Alarm nga zjarret në Shqipëri/Operacioni nga ajri e toka, ushtria në gatishmëri
08/08 20:17
Top Channel/Regjistrimet në shkolla, mundësi e dytë për nxënësit për 10 ditë
08/08 20:14
Top Channel/ Përgjimet e politikanëve! Greqi, kryeministri pranon përgjimin e kryetarit të PS
08/08 20:11
Top Channel/ Me gomone për Angli, TikTok për Top Channel: Po fshijmë postimet, hetime me policinë
08/08 19:57
Top News – ‘Shefin e policisë nuk e shoh këtu’, deklarata e ashpër e Braçes për situatën e zjarreve
08/08 18:39
Top News-Pse nuk bie çmimi i naftës në Shqipëri!/ Në tregun ndërkombëtar, një fuçi shitet 94 dollarë
08/08 18:30
Top News – Flakët jashtë kontrollit, digjen tre banesa në Bërdicë të Shkodrës; alarm në zonë
08/08 18:27
Top Channel/ Zjarri në Shënepremte të Lushnjës, flakët përfshijnë kodrat me ullin
08/08 18:21
Top Channel/ Disa vatra zjarri në Shkodër, rrezikohen banesat në Bërdicë
08/08 18:21