Lagjia e re në Spitallë/Kryeministri inspekton projektin për 1 mijë apartamente të reja për Durrësin
26/03/2021 15:17

Kryeministri Edi Rama ishte i pranishëm sot në Durrës, ku inspektoi vijimin e procesit të vaksinimit si dhe rindërtimin. Lagjja e re në Spitallë është një kantier i madh ku punohet papushim. Një qytezë e vërtetë, ku në përfundim të punimeve do të ketë rreth 1000 apartamente për 4000 banorë. Kryeministri Edi Rama e vijoi inspektimin pikërisht në këtë kantier ku punimet aktualisht po zhvillohen për ndërtimin e infrastrukturës. “E gjithë infrastruktura publike do të investohet nga buxheti i shtetit, në kuadër të Programit të Rindërtimit” – u shpreh Ministri për Rindërtimin Arben Ahmetaj, i cili shtoi se “i gjithë zhvillimi zonës është bazuar në strategjinë e re të zhvillimit ekonomik dhe social. Ky është dhe siti që ne do të punojmë së bashku me Emiratet e Bashkuara. Është donacioni prej 70 milionë dollarësh dhe këtu do të ndërtohen 1000 apartamente. Ndërkohë dhe 1000 të tjera do të ndërtohen në zona të tjera të Bashkisë së Durrësit.

Top Channel/ Video nga stacioni i shkatërruar! Pasojat e aksidentit të rëndë në “Vasil Shanto”
15/05 22:55
Top News – Atentatet mafioze, hetim nga Europol/ Nga Vlora në Elbasan, bandat që veprojnë
15/05 22:41
Top Channel/ 47-vjeçarja humb kontrollin, makina përfundon brenda lokalit. Plagosen dy këmbësore
15/05 21:59
Top Channel/ Qytetarët dalin në protestë në sheshin ‘Skëndërbej’, në mbështetje të Palestinës
15/05 20:51
Top News – A e kemi fituar betejën me covid! Në 24 orë, sërish numër i ulët i infektimeve
15/05 20:33
Top Channel/’Të falen gjobat e pandemisë’,Murrizi nismë për anulimin e dënimeve të ndalimqarkullimit
15/05 19:45
Top Channel/ Alergjikët duhet të vaksinohen/ Para vaksinimit të bëjnë testin nga çfarë kanë alergji
15/05 19:45
Top Channel/ Gjyqtarët e shkarkuar nën hetim, SPAK po kontrollon pasuritë
15/05 19:35
Top Channel/ Nëna e 5 fëmijëve ndihet e kërcënuar, ish-bashkëshorti e kërcënon se do ta vrasë
15/05 19:34
Top News – Vrasja e 27 vjeçarit Mehmet Qema/ Lihet në burg autori i dyshuar, Marius Dema
15/05 19:13
Top News – Eurodeputeti i ‘Agimit të Artë’/ Ekstradohet në Greqi, i dënuar me 13 vjet burg
15/05 19:12
Top News – Pastrimi i tunelit të Krrabës/ ARRSH: Ja si do bëhet lëvizja e mjeteve
15/05 19:11
Top News – Gjenerali që këshilloi Lulzim Bashën/ ‘Jep dorëheqjen dhe shkruaj librin numër 2’
15/05 18:29
Top News – 48 orët finale të mafiozit turk/ Pritet arrestimi, ndërhyrja në 4 rezidenca
15/05 18:28
Top News – Prova e fortë e SPAK për gjyqtarët/ U shkarkuan për pasurinë, çfarë rrezikojnë
15/05 17:57
Sulmi në Gaza/ AP: gazetarët arritën të evakuohen në kohë – Pa Koment
15/05 17:08
Top Channel/ Pamje spektakolare, palombarët amerikanë e shqiptarë zhytje në Gjirin e Dukatit
15/05 17:01
Top News – Moti i keq bllokon punën/ Pezullohet lundrimi për mjetet e peshkimit
15/05 15:55
Top Channel/QSUT i shtohet spitali i ri për sëmundjet e brendshme,Manastirliu:Investim 14.8 mln euro
15/05 15:50
Top Channel/Izraeli futi në kurth Hamas, u fshehën në tunele dhe u vranë gjatë bombardimeve nga ajri
15/05 15:47