Krasniqi para Gjykatës së Hagës: Është bërë padrejtësi e madhe ndaj meje, jam i pafajshëm
09/11/2020 12:18

Ish-krye parlamentarit i Kosovës, Jakup Krasniqi në gjykatën e Hagës është shfaqur shumë i prekur, gati në përlotje. Ai tha se nuk është trajtuar kurrë në këtë mënyrë se si është trajtuar gjatë rrugës për në burgun e Hagës. Krasniqi tha se është bërë një padrejtësi e madhe ndaj tij dhe se nuk duhej të ishte aty por pranë familjes së tij. “Unë jam arrestuar më 4 nëntor 2020. Dua të deklaroj sot se kurrë në jetën tim në asnjë rast të vetëm nuk i kam trajtuar njerëzit aq kaq sa më trajtuat mua nga ndërtesa e burgut e deri në këtë ndërtesë. Si kam trajtuar në këtë mënyrë. E ndjej veten më shumë se mirë dhe kurrë nuk do të dëshiroja të isha nën petkun e njerëzve që janë nën petkun e një krimineli. Juve përpiqeni ta ndani Shqipërinë në katolikë e shqiptarë. Kam disa çështje për aktakuzën, cilësimi i prokurorit se jemi ndërmarrje kriminale e përbashkët me shokët e mi familjen time nuk ka diçka më fyese pasi ne një kohë të gjatë në rrethana tepër të vështira jetë a vdekje u vumë në shërbim të lirisë. Besoj shumë që këtë e di çdo person i arsimuar që jeton në shtet perëndimore që jeton në vlerat e kësaj bote. Nuk dua të zgjatem më shumë por dua të them që unë kam qenë i dënuar nga regjimet kriminale të Jugosllavisë në vitet ‘81–’82. Më kanë dënuar se kam pas lexuar libra. Më shumë kanë pasur të drejtë ata atje se sa këtu. Është bërë një padrejtësi e madhe, por do ta kaloj. Se populli ynë ka një fjalë, që ‘njeriu është më i fortë se sa guri. Nuk kemi pasur nevojë për këtë padrejtësi. Në seancat e tjera do të them më shumë. Nuk do të ndihesha mirë të isha në krimet e gjenocidit serb. E gjitha kjo është në Beograd dhe në mbështetësit e politikave të saj kudo qofshin ato. Unë jam i pafajshëm, duhej të isha pranë familjes sime dhe jo këtu”, tha Krasniqi.

E rëndë në Librazhd/ Shtylla e tensionit të ulët përfshihet nga flakët, rrezik për banorët
20/01 22:36
Top News – ‘Po vdes, dhuroj 985 mijë euro…’! Si u mashtrua një familje nga Mamurrasi
20/01 22:11
Top News – Para me fajde, bllokohen 5 mln euro/ Dy vëllezër nga Mirdita në trafik droge
20/01 21:37
Top News – Pengmarrësi që fshihej në Kosovë/ Njësia Fast arreston të ‘fortin’ e Burrelit
20/01 21:22
Top News – Tenderat për kushëririn e parë/ Kryebashkiaku: Unë kam dhënë dorëheqjen
20/01 20:05
Rifillimi i hetimeve për 21 janarin/ Policia e Tiranës dorëzon kërkesën në prokurori
20/01 19:35
Top News – Rihetim për dosjen e 21 Janarit/ Kërkesa e policisë mbërrin në prokurori
20/01 19:06
Top News – Pajisje përgjimi në makinën Ferrari/ Si u zbulua shqiptari në rrjetin kriminal
20/01 18:30
Top News – Shkelën masat anti covid/ Policia ndëshkon me gjobë 500 qytetarë
20/01 18:14
Top News – Rikthehen shifrat e ‘frikëshme’/ Covid, 670 raste të reja, 4 humbje jete
20/01 18:14
Top News – Tiranë, urdhër special për policinë/ Si shkak kryesor, rrezikshmëria e rrugëve
20/01 18:13
Top News – Shpërthim i fuqishëm në Madrid/ Nuk dihen shkaqet, të paktën tre viktima e të plagosur
20/01 18:03
Manastirliu: Zinxhiri ftohës për vaksinat antiCOVD do jetë në të gjithë vendin
20/01 17:56
Top News – Mori dy kredi, ia paguante i ati/ Zbardhet pasuria e ish ministrit Sandër Lleshaj
20/01 17:15
Top News – Shtohen prokurorët e SPAK/ Komsioni i ligjeve miraton strukturën e re
20/01 17:15
Policia me dorë të hekurt në Tiranë/ 37 arrestime e 187 leje drejtimi të pezulluara
20/01 16:56
Top News – Kosovë, KQZ rrëzon Albin Kurtin/ Kreut të VV-së, nuk i lejohet kandidimi në zgjedhje
20/01 16:23
Top News – Deputetja gjermane për vaksinat/ Dështimi i BE-së në Ballkan, sukses për Kinën
20/01 16:22
Top News – BE-ja kërkon një fillim të ri/ Thirrje SHBA-së, të zbusim raportet tona!
20/01 16:22
Sot Biden hyn në Shtëpinë e Bardhë/ Ceremonia në Washinton pa pa paradë dhe në masa të forta sigurie
20/01 16:07