Hyrja e serbëve në Kosovë/ Në pamje xhandarët serbë në parkingun e restorantit, reagon Kryeministri
08/08/2020 12:21

Hyrja e xhandarmërisë serbe në territorin e Kosovës gjatë ditës së djeshme, ka nxitur edhe reagimin e kryeministrit Avdullah Hoti. përmes një reagimi në Facebook, ai ka thënë se janë angazhuar të gjitha organet përkatëse për të vlerësuar rastin. Kryeministri ka theksuar se qytetarët në atë pjesë nuk do të jenë pa mbrojtje të institucioneve. Lidhur me atë që ka ndodhur dje në Karaçevë, janë angazhuar të gjitha organet përkatëse për të vlerësuar rastin. Shpejt do të kem një raport të detajizuar. Qytetarët tanë në atë pjesë nuk do të jenë pa mbrojtje të institucioneve. Veprimet tona do të jenë në përputhje me kushtetutën dhe ligjin, si dhe të koordinuara me të gjithë mekanizmat e sigurisë në vend. thuhet ne statusin e Hotit. Por incidenti ka shqetësuar banorët e Karaçevës, pas publikimit te pamjeve ku duket xhandarmeria serbe nga kamerat e sigurisë duke kaluar në parkingun e një restoranti.

Top News – Arrestimet në Kosovë, sfidohet autoriteti i Speciales
01/10 14:18
Top News – Dy ditë rresht/ Kosovë, asnjë vdekje nga covid 19
30/09 16:17
Nasim Haradinaj në gjykatë/ Nënkryetari shoqatës së veteranëve të UÇK u arrestua për dosjet e Hagës
29/09 19:41
Top News – Ja çfarë ndodhi/ 9 orë bastisje në OVL-në e UÇK
28/09 20:19
Drejtuesi i përkohshëm i shoqatës së veteranëve tregon 8 orët e bastisjes së Eulex
28/09 20:03
Top News – Pandemia në Kosovë/ Tre viktima, por pak raste
28/09 17:49
Top News – Hoti për asociacionin: Për ne është temë e mbyllur!
28/09 12:15
Top News – Vaksina e koronavirusit/ Kosova me shpresë te donacionet
27/09 18:00
Top News – Bilanci në Kosovë/ Tre viktima dhe 47 raste të reja
27/09 17:05
Top News – Kosovë: Sali Mustafa paraqitet të hënën para gjykatësit në Hagë
27/09 15:22
Top News – Arsimtarët me COVID-19, shkolla “Faik Konica” kalon në mësim online
27/09 13:15
Top News – Veprime të pavarura/ Hoti për prokurorinë speciale
26/09 17:53
Arrestime për frikësim dëshmitarësh/ Dërgohet në Hagë kreu i vetëranëve të UÇK
26/09 16:28
Top News – Bastisjet e arrestimet/ Thaçi e Haradinaj kundër
26/09 03:59
Shtyhet takimi i dialogut Kosovë-Serbi në Bruksel, shkak situata nga Covid-19
26/09 01:43
Eulex, arrestime për dosjet e Hagës/ Policia bastis selinë dhe zyrat e veteranëve të UÇK
26/09 01:41
Top News – Arrestohet Hysni Gucati/ Kreu i veteranëve të luftës të UÇK
25/09 22:07
Eulex, arrestime për dosjet e Hagës/ Policia bastis selinë dhe zyrat e veteranëve të UÇK
25/09 20:09
Top News – Dialogu Kosovë-Serbi/ Shtyhet takimi i së hënës
25/09 19:15
Eulex, arrestime për dosjet e Hagës/ Policia bastis selinë dhe zyrat e veteranëve të UÇK
25/09 16:09