Greqi, kaosi në kufi/ Merkaj: Vetëm Kosova dhe Maqedonia e Veriut s’kërkojnë tampon dhe karantinim
14/08/2020 19:51

Eduard Merkaj: Përshëndetje, faleminderit për intervistën. Atëherë mund t’iu deklaroj që në pikën e kalimit të Kakavijës, përsa i përket ditës së djeshme, kanë qenë në hyrje diku tek rreth 1.000 shtetas shqiptar dhe të huaj dhe në dalje 2335 shtetas. ndërsa në pikën e kalimit kufitar të Kapshticës kanë hyrë rreth 500 shtetas për Republikën e Shqipërisë dhe kanë dalë rreth 3300 shtetas. Përsa i përket deri në orën 15:30 që po flasim për ditën e sotme, në hyrje nga pika e kalimit kufitar nga Kakavija 525 shtetas dhe në dalje 1.544 shtetas ndërsa për Kapshticën 460 shtetas në hyrje shqiptar dhe të huaj dhe në dalje 3,500. Po t’i vërejmë shifrat shohim që shifra më të mëdha në dalje ka pika e kalimit kufitar në Kapshticë, për arsye se siç jeni në dijeni në disa njoftime të herë pas hershme që ne kemi bërë këto katër pesë ditët e fundit, kur kemi marrë njoftimin nga kolegët grekë. Në pikën e kalimit kufitar Kapshticë nuk kryhen testime përsa i përket COVID-19-ës nga ana e kolegëve grek, apo palës greke.

Top News – Denoncimi në ‘Fiks Fare’/ Vorë, abuzim me fondin e tërmetit
28/09 22:12
Top News – PD për shkëmbin/ Falsitet, OFL e vettingu i policisë
28/09 21:53
Top News – Cakaj në Berlin/ Me rëndësi zgjerimi i BE në ballkan
28/09 21:28
Top News – Nuk votohen të enjten/ Shtyhen ndryshimet e kodit zgjedhor
28/09 20:28
Top News – Operacioni “limit”/ GJKKO dërgon për gjykim 30 persona
28/09 20:23
Top News – ‘Respektoni 5 qershorin!’ Soreca: Me rendësi këshilli politik
28/09 20:17
Top News – Aksident ne Pogradec/ Përplasen 3 makina, s’ka të lënduar
28/09 20:12
Top News – 4 mësues me covid/ Korçë, në 4 shkolla masa izolimi
28/09 20:11
Drejtuesi i OFL nxori sekretin/ E zbuluan gjermanët. SPAK nis hetim dhe kërkon pezullimin
28/09 20:07
Met, Jon dhe David, tre angleze në Tiranë që mësojnë shqip dhe adhurojnë byrekun
28/09 19:52
Studentët: Na ulni tarifat/ Deri më 30 shtator duhet të shlyejnë detyrimin e vitit që shkoi
28/09 19:50
“Zbatoni paktin e 5 qershorit”/ Ambasadorja Yuri Kim: Duhet t’i qëndroni fjalës së dhënë
28/09 19:40
Top News – Procedohet kryeplaku për drogë/ Arrestohen 6 persona
28/09 18:35
Top News – Lleshaj për policët/ Siguria kërkon parametra cilesore
28/09 18:17
Top News – Maliqi-ja kush lobon për të/ Posti i Sander Lleshaj
28/09 18:15
Aksident në Pogradec/ Frenimi i shpejtë, përplas tre makina
28/09 17:41
Top News – Emërohet kreu i ri i OFL/ Komandohet Hekuran Bregu
28/09 17:32
Top News – 3 humbje jete në 24 orë/ 95 të shëruar, 132 raste me covid
28/09 17:04
COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: 132 raste të reja dhe 3 humbje jete në 24 orët e fundit
28/09 16:22
Mustafa në Hagë/ Ish eprori i UÇK i arrestuari i parë i Gjykatës Speciale
28/09 16:21