Festat e 7-8 marsit/ Policia paralajmëron mësuesit dhe gratë, të mos mblidhen për të festuar
05/03/2021 18:39

Policia, këtë të premte i ka bërë thirrje mësuesve dhe grave, që në datat 7 dhe 8 mars, të menaxhojnë me kujdes festimet për shkak të pandemisë së Covid 19. Drejtoria e përgjithshme e policisë u ka kërkuar të gjithë strukturave në vend që të organizojnë dhe të nxjerrin në terren grupe efektivësh për të mos lejuar organizimin e grumbullimeve në ambiente të hapura dhe të mbyllura, gjatë ditëve të festave. Po ashtu, është kërkuar që të shtohet kontrollet, në lokale, bare dhe restorante, duke njoftuar pronarët për të mos lejuar grumbullimet. Sipas këtij urdhri, policisë do t’i lindë e drejta për të ndërhyrë dhe për të ndaluar organizime të tilla gjatë këtyre dy ditëve, 7 dhe 8 mars. Kjo për shkak se më parë, këto festa kanë pasur grumbullime masive të mësuesve në festën e tyre, por edhe të grave dhe vajzave nëpër ambiente lokalesh. Këtë vit, thirrja është që grumbullimet të mos jenë më shumë se 10 veta, qoftë në vende të mbyllura apo dhe të hapura. Gjithçka do të funksionojë në bazë të orës policore. Ndalohet çdo aktivitet pas orës 20 të mbrëmjes deri në 6 të mëngjesit. Policia gjithashtu shton se ndalohen, festimet, mbledhjet partiake, ceremonitë fetare, martesore, konferenca apo edhe tubime të ndryshme, kur numri kalon mbi 10 persona.

Top News – Zgjedhjet, rezultati në KZAZ 40/ Vendimi shpallet në orën 8 të datës 26 prill
15/04 01:57
Top News – Përfundon misioni i NATO-s/ Xhaçka: Tërheqim trupat shqiptarë nga Afganistani
14/04 22:28
Top Channel/ Kërcet arma në Berat, tre vëllezërit përplasen me policinë dhe plagosin efektivin
14/04 22:09
Top Channel/ “Doli një në ballkon, Rama ik”/ Kryeministri ironizon premtimet e Bashës në Peshkopi
14/04 20:38
Top News – A ka marrëveshje mes PS dhe PD! Rama pranon, por me një kusht për Bashën
14/04 20:36
Top News – Akuza e dytë e vrasësit të Kastratit/ Blindohet gjykata e fierit, jepet masa e sigurisë
14/04 20:26
Top News – Ulen rastet e reja me Covid19/ 24 orët e fundit shënuan 5 humbje jete
14/04 20:23
Top News – Afati i fundit për të dypunësuarit/ Rritet tatimi për më shumë se 88,600 persona
14/04 20:22
Top News – 50 prokurorë, letër kundër Bashës/ ‘Sulmet politike për shkak të dosjeve në hetim’
14/04 20:19
Top News – Seria e re e kartmonedhave shqiptare/ Prerja 10 mijë lekëshe, qarkullimi në qershor
14/04 20:18
Top News – Braimllari akuza të forta ndaj PS/ ‘Peleshi përdor administratën për blerje votash’
14/04 20:17
Top News – Zgjedhjet, raporti i ndërkombëtarëve/ OSBE dhe Odihr ‘akuzojnë’ liderët e politikës
14/04 20:16
Top Channel/ Falja e besimtarëve pas iftarit/ Si zhvillohet riti më i rëndësishëm i Ramazanit
14/04 20:06
Top Channel/ Sulmuan policët me shkopinj bejsbolli/ Arrestohen tre anëtarë të familjes Fufi
14/04 20:00
Top Channel/ Emigranti që u kthye si fermer, ngriti fermën me lopë. U vendos emra kafshëve
14/04 19:57
Top Channel/ Dënohet me burg ndërtuesja/ Vjollca Hoxholli mashtroi klientët e saj
14/04 19:51
Top Channel/ I riu me maskën e PD ‘i pret rrugën’ Ramës në tunelin në rrugën e Arbrit:Kush do fitojë
14/04 19:47
Top Channel/ Shqipëria larg imunizimit/ Sezoni veror parashikohet të jetë shumë më i qetë
14/04 19:41
Top News – Pas padisë së LSI-së/ KQZ gjobit kryebashkiakun e Vorës Gentian Picari
14/04 18:14
Top Channel/ Përmbyset automjeti, trafik i rënduar pranë autostradës Lezhë-Laç
14/04 17:48