Festa që u la në mes/ Prodhuesit e ballokumeve në Elbasan: Nuk kemi shitur
01/04/2020 14:02

Si kurrë më parë pandemia e Covid-19 anuloi festimin e ditës së verës në Elbasan. Padyshim që Elbasanasit festuan nëpër shtëpitë e tyre, por anulimi i festës shkaktoi humbje të mëdha tek bizneset të cilat ishin përgatitur për pritjen e mijëra vizitorëve. Ndër këto më të dëmtuarat janë pasticeritë të cilat kishin tashmë të gjithë lëndën e parë gati për prodhimin e ballokumeve. Një pasticeri rreth 5 mijë ballokume në rreth 2 javë të Marsit thotë se humbjet janë të konsiderueshme. Elbasani nuk mban mend në historinë e tij anulimin e festës pagane. Por kjo masë ishte e domosdoshme për evitimin e grumbullimeve dhe parandalimin e përhapjes së Covid-19. Por bizneset e vogla tashmë janë të shënjuara nga një humbje e madhe sidomos me lëndën e parë e cila del jashtë përdorimit.

Top News – Shisnin vaksina covid 19/ Lezhë, 2 të arrestuar për mashtrim
14/07 20:25
Top News – ISHP i përgjigjet PD/ Kemi 90 mijë teste në dispozicion
14/07 19:51
Tamponët, monopol i shtetit/ Kosova licencoi laboratorët privatë për të rritur numrin e testimeve
14/07 19:45
Në shtet shkelen masat anti-covid/ Ata që bëjnë thirrje janë të parët që nuk i zbatojnë
14/07 19:44
Top News – Meta dhe Rama/ Replika për ndryshimet kushtetuese
14/07 19:40
Pa koalicione/ Kume: Forcat e mëdha përfitojnë, votat e partive të vogla zerohen po s’kalojnë pragun
14/07 19:36
“Kemi ilaçe kundër covid”/ Arrestohen dy kuruesit e rremë
14/07 19:24
Top News – Betohet tek presidenti/ SPAK me një prokuror më shumë
14/07 18:42
Top News – “Tamponët me racion”/ PD replika me qeverinë për testet
14/07 18:40
Top News – Arrestohet autori/ Plagoset drejtori ujësjellësit, Shkodër
14/07 18:21
Top News – Rrëzohet dekreti i Metës/ Vettingu në polici do të zgjatet
14/07 17:49
Top News – Bëhet e detyrueshme/ Maska në ambientet e mbyllura
14/07 17:48
Top News – Raporti vjetor i AMF/ Tërmetet, dëmshpërblim 4.12 mld lekë
14/07 17:33
Top News – Pozitiv me koronavirus/ Punonjës institucionesh në Pogradec
14/07 17:32
Gjirokastra 15 vjet në UNESCO/ Flasin ekspertët
14/07 16:24
Top News – Hetimi për pasurinë/ OFL, letër 4 të dënuarve për drogë
14/07 15:53
Nëna rrëfen si e shpëtoi/ 17-vjeçarja nga Fushë Kruja shfrytëzohej seksualisht nga disa persona
14/07 15:33
Top News – Kultivimi i kanabisit/ Policia-32 drone monitorim nga ajri
14/07 15:26
A ekziston Covidi?! Ka ende njerëz që mendojnë se është mashtrim
14/07 15:25
Dy viktima, 96 raste të infektuar/ 51 raste të reja në Tiranë. 90 të shtruar në spitalin infektiv
14/07 15:22