Elbasan, Tritol lokalit/ Dëme materiale, dyshohet si shkak konkurenca
04/08/2020 12:38

Një shpërthim me eksploziv ka tronditur sërish Elbasanin. Një lokal në qendër të qytetit i është venë lëndë plasëse dhe për pasojë ka shpërthyer duke dëmtuar objektin dhe duke tronditur edhe qytetarët në lagjen Luigj Gurakuqi në të cilin ndodhet lokali. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 04:00 të mëngjesit dhe eksplozivi është vendosur në pjesën e jashtme të lokalit. Fatmirësisht nga shpërthimi nuk ka të lënduar, ndërsa policia tha se ka vetëm dëme materiale në një njoftim zyrtar. Lokali është marre me qira nga vëllezërit Krios dhe Mateo Toçi, ky i fundit ish-futbollist. Nga hetimet paraprake mendohet se shkak i vënies së eksplozivit mund të jetë edhe konkurrenca pasi në këtë lagje ndodhen disa lokale dhe është një nga zonat më të frekuentuara nga qytetarët e Elbasanit.

A do të bjerë shi?/ Cili është parashikimi i motit në ditët në vazhdim
18/09 13:01
Zjarre ne kodrat e Krastës/ Për disa ditë rresht po digjen pishat pranë Elbasanit
18/09 13:00
Meta rikthen gjuhën e ashpër/ Presidenti: Ta provojnë të më shkarkojnë
18/09 12:58
“Kadastra e Sarandës na zvarrit”/ Banorët e Nivicës: Tokat na i ka njohur Gjykata e Lartë
18/09 12:28
Top News – ‘Pandemia uli konsumin’/ Sejko mbledhje me shefen e FMN-së
18/09 12:23
4 mësues me Covid-19 në Bulqizë, pritet pezullimi i mësimit: Pa koment
18/09 10:59
Top News – Firmoset marrëveshja/ “Tirana, kryeqyteti i rinisë 2022”
17/09 22:01
Zjarr në Kallmet, era ndihmon në përhapjen e flakëve
17/09 21:56
Top News – Cakaj në Shkup/ Takon homologun Bujar Osmani
17/09 21:54
Top News – Ministrja e re e arsmit/ Presidenti Meta dekreton Evis Kushin
17/09 19:54
Dënohet ish-kryebashkiaku i Lezhës/ Fran Frrokaj, 4 vite burg për tjetërsim të pronave
17/09 19:25
Top News – Kapen 636 mijë paketa/ Cigare kontrabandë në Hanin e Hotit
17/09 19:22
Top News – Tunelet e paranojës/ Gjirokastër, interes nga turistët
17/09 19:20
Pamjet e frikshme/ Makinës i vihet flaka me benzinë në qendër të Athinës
17/09 19:02
Mungesë e ujit të pijshëm/ Banorët e fshatit Gollobordë në Maliq protestojnë për herë të dytë
17/09 19:01
Top News – Operacioni ‘Los Blancos’/ Arrestohen dy shqiptarë në Greqi
17/09 18:59
Fier/ Aksident me dy të plagosur, shkak humbja e kontrollit nga drejtuesi i mjetit
17/09 18:11
Top News – Covid, 132 raste të reja/ 4 viktima në 24 orë, 173 të shtruar
17/09 18:05
Top News – Lezhë, ish-kryebashkiaku/ Frrokaj, dënohet me 4 vite burg
17/09 17:14
A po ndërmjetëson Rama një “armëpushim” mes Greqisë dhe Turqisë?
17/09 16:42