Bien akuzat ndaj VV/ Prokuroria e Tiranës pushon hetimet për protestën kundër prishjes së Teatrit
22/11/2020 20:01

Prokuroria e Tiranës pushoi akuzat ndaj kreut të Vetëvendosjes në Shqipëri Bojken Abazi dhe 5 anëtarëve të tjerë të kësaj lëvizjeje të hetuar përgjatë këtyre muajve për protestën kundër prishjes së teatrit kombëtar.

Mbi 55 mijë teste të shpejta, Manastirliu në “Qytet Studenti”: Vaksina nëpërmjet COVAX, në Shkurt
25/01 13:29
Top News – Lumi Ishëm del nga shtrati/ Përmbyten disa fshatra në Fushë-Krujë
25/01 13:19
Top News – Reshjet, rikthehen përmbytjet në Shkodër/ Përmbytjet në Elbasan, dy zona pa energji
25/01 13:19
Top News – Probleme pa fund me rrugët e ‘Salillarit’/Aksi Vlorë-Orikum vazhdon të ketë shkarje rruge
25/01 13:19
Prurjet e shumta të reshjeve, përmbytet përsëri pazari i gjësë së gjallë pranë Urës së Mifolit
25/01 13:09
Atentat për pazare droge/ 38-vjeçari u qëllua me kallashnikov dje në Durrës
25/01 13:03
Rrëshqitja e pallatit në Gjirokastër/ Banorët prej tre vjetësh në rrezik sa herë bie shi
25/01 12:58
Elbasan, uji hyn në banesa/ Probleme nga reshjet gjatë natës
25/01 12:58
Permbytje në Shijak/ Del nga shtrati lumi Erzen
25/01 12:56
Rritet niveli i ujit në Shkodër/ Sërish vështirësi në Dajç dhe Obot
25/01 12:55
Shkarja e dherave/ Bllokohet aksi rrugor Fier-Ballsh
25/01 12:23
Rruga Vlorë-Orikum/Aksi që duhet të mirëmbajë“Salillari” rrëshqet për herë të dytë brenda pak ditësh
25/01 12:19
Harron qiriun ndezur dhe gati sa nuk i digjet shtëpia/ Shpëton për mrekulli 76-vjeçari në Fier
25/01 11:25
Vlorë/ Përkeqësimi i motit, vijon pezullimi i lundrimit të mjeteve të vogla
25/01 11:16
Mot i keq në Adriatik, pezullohet lundrimi i trageteve Durrës-Bari
25/01 10:54
Gjirokastër/ Tjetër rrëshqitje gjatë natës tek pallati 5-katësh në lagjen “Punëtori”
25/01 09:55
Top News – Përplasi për vdekje këmbësorin dhe u largua/ Në pranga drejtuesi i mjetit në aksident
25/01 09:54
Top News – I mituri në gjendje të rëndë në spital/ Fier, në pranga shoku që e dhunoi
25/01 09:53
Vazhdojnë problemet me rrugët e “Salillarit”/ Aksi Vlorë-Orikum vazhdon të ketë shkarje rruge
25/01 09:53
Lumi Erzen del nga shtrati, përmbytje në Shijak
25/01 09:43