73-vjeçari që mposhti Covidin/ I sëmurë me diabet, 4 unaza në zemër dhe trompozë në mushkëri
15/08/2020 20:25

Fatmiri eshte vertet me fat, 73 vjec dhe pavaresisht disa semundjeve bashkeshoqeruese ja doli te futonte betejen me koronavirusin. 15 dite i shtruar ne spitalin Shefqet Ndroqi, ai gjeti kurajon dhe me vullnet mposhti jo vetem covid 19 por dhe gjithe opinionin qe e shihnin te pashprese ne kete lufte. Sot fatmirin e gjejme ne Elbasan prane familjes ne oborrin e tij duke lexuar gazeten e duke luajtur me Kikin qenushin e shtepise dhe vete ai na tregon eksperiencen e veshtire qe iu desh te kalonte. Si ishte momenti kur kuptuat qe kishit shenja te koronavirusit? Ne fillim un kisha temperature por pas kesaj kisha frymëmarrje te veshtire prandaj djali lajmeroi 127 dhe ata erdhen te nesermen me bene tamponin. Pas dy ditesh frymarrja u veshtiresua me keq dhe vjen pergjigja pozitiv pastaj u shtriva te spitali Ndroqi.

Top News – Denoncimi në ‘Fiks Fare’/ Vorë, abuzim me fondin e tërmetit
28/09 22:12
Top News – PD për shkëmbin/ Falsitet, OFL e vettingu i policisë
28/09 21:53
Top News – Cakaj në Berlin/ Me rëndësi zgjerimi i BE në ballkan
28/09 21:28
Top News – Nuk votohen të enjten/ Shtyhen ndryshimet e kodit zgjedhor
28/09 20:28
Top News – Operacioni “limit”/ GJKKO dërgon për gjykim 30 persona
28/09 20:23
Top News – ‘Respektoni 5 qershorin!’ Soreca: Me rendësi këshilli politik
28/09 20:17
Top News – Aksident ne Pogradec/ Përplasen 3 makina, s’ka të lënduar
28/09 20:12
Top News – 4 mësues me covid/ Korçë, në 4 shkolla masa izolimi
28/09 20:11
Drejtuesi i OFL nxori sekretin/ E zbuluan gjermanët. SPAK nis hetim dhe kërkon pezullimin
28/09 20:07
Met, Jon dhe David, tre angleze në Tiranë që mësojnë shqip dhe adhurojnë byrekun
28/09 19:52
Studentët: Na ulni tarifat/ Deri më 30 shtator duhet të shlyejnë detyrimin e vitit që shkoi
28/09 19:50
“Zbatoni paktin e 5 qershorit”/ Ambasadorja Yuri Kim: Duhet t’i qëndroni fjalës së dhënë
28/09 19:40
Top News – Procedohet kryeplaku për drogë/ Arrestohen 6 persona
28/09 18:35
Top News – Lleshaj për policët/ Siguria kërkon parametra cilesore
28/09 18:17
Top News – Maliqi-ja kush lobon për të/ Posti i Sander Lleshaj
28/09 18:15
Aksident në Pogradec/ Frenimi i shpejtë, përplas tre makina
28/09 17:41
Top News – Emërohet kreu i ri i OFL/ Komandohet Hekuran Bregu
28/09 17:32
Top News – 3 humbje jete në 24 orë/ 95 të shëruar, 132 raste me covid
28/09 17:04
COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: 132 raste të reja dhe 3 humbje jete në 24 orët e fundit
28/09 16:22
Mustafa në Hagë/ Ish eprori i UÇK i arrestuari i parë i Gjykatës Speciale
28/09 16:21