29 shkollat e reja, Veliaj: Në PD kandidojnë ata që jepnin licenca për “Vitrinën” dhe “Kristalin”
15/01/2021 16:17

Kryebashkiaku Erion Veliaj deklaroi se vetëm në Tiranë janë ndërtuar ose janë në proces ndërtimi 29 shkolla të reja, meritë që i takon edhe Partisë Socialiste. “Në krahasim me atë që bëri zero shkolla, ne kemi 17 shkolla me fondet e Bashkisë dhe 12 në bashkëpunim me qeverinë, gjithsej 29 shkolla të reja. Jam i sigurt se mund të kemi nevojë edhe për 290 shkolla, e mira s’ka fund, por edhe e keqja s’ka fund se mund të rikthehen prapë ata që licencuan ‘Kristalin’ dhe ‘Vitrinën’”, tha Veliaj. Duke folur me të rinjtë e FRESSH-it, Veliaj theksoi se kandidatët që ofrojnë PD dhe aleatët e saj do të kujtohen si njerëzit që dhanë licencat për ‘Vitrinën’ dhe ‘Kristalin’. “Është turp dhe fyerje. Tani na vjen për të qeshur, por deri para pak vitesh qeveriseshim nga “Vitrinat” dhe “Kristali”, tha Veliaj.

Vrasje në qendër të Tiranës/ Ekzekutohet Behar Sofia, ish bashkëpunëtor i Abdulselam Turgut
25/02 15:26
Arrestime për atentatin me bombë/ Në pranga Gjergj Cukali dhe vëllezërit Ermond dhe Enver Jakimi
25/02 15:25
Sondazh në TCH: Kush fiton zgjedhjet? Sonte në emisionin “Open”, gjetjet e kompanisë Ipsos
25/02 15:18
Top News – “902 mijë zgjedhës me karta të skaduara”/ KQZ-të infektuarit me covid, mbeten pa votuar
25/02 15:13
“Brenda 15 marsit…”/ Vaksinimi në Berat, Rama: Pranvera, periudhë vaksinimi intensiv
25/02 14:34
Top News – Veliaj me banorët e Tiranës/ Kriter për të qenë i LSI-së është SPAK-u
25/02 14:29
Top News – Kufizimet mbeten në fuqi/ Ende nuk ka konfirmim për variantet e tjera
25/02 14:29
Situata e covid në Pogradec/ 21 raste në bilancin e fundit
25/02 13:21
Gjirokastër, 70% e testimeve pozitive/ Riienfektohen dy punonjës në burgun e Bëncës
25/02 13:21
Nuk ka masa të reja kufizuese/ Mbetet në fuqi ndalimqarkullimi 20:00-06.00
25/02 13:21
Top News – Vettingu, futet në krizë Gjykata/ Shkarkohet gjyqtarja e Apelit të Tiranës
25/02 13:14
Top News – Meta hap portal në Presidencë/ ‘Denonconi tek unë presionet për zgjedhjet!’
25/02 13:14
Top News – Basha-Nuk do të bëj mrekullira/ ‘Mjafton të bëjmë sa ç’bën Maqedonia’
25/02 13:13
Mbledhje për gjyqtaren e Krujës/ KLGJ mblidhet për procedimin ndaj Enekelejda Hoxhës
25/02 13:08
Vrasje në qendër të Tiranës/ Viktima me tre emra dhe precedentë penalë, u qëllua me silenciator
25/02 13:08
Top News – Vdekja e minatorit në minierë/ Bulqizë, një në pranga, një në pocedim
25/02 12:55
Bulqizë/ Qendra e Kujdesit Shëndetësor jashtë kushteve optimale, çatia pothuajse e shkatërruar
25/02 12:24
Komiteti Teknik i Ekspertëve: Mbeten në fuqi kufizimet aktuale
25/02 12:23
Benet Beci: KESH do të transformojë zonën përreth liqeneve Vau Dejës- Koman, në destinacion turistik
25/02 12:22
Taksistët e Shkodrës në protestë/ Kërkojnë disiplinimin e taksive që punojnë në të zezë
25/02 12:19