Ermonela Jaho shkëlqen në Australi/ Publiku e duartroket gjatë dhe kritika e vlerëson me për rolin e Anne Boleyn
21/07/2019 15:34
Historia e viteve ’80 në film, “Internimi” pritet të shfaqet së shpejti për publikun
20/07/2019 15:49
Ekspozohen 91 punime nga krijimtaria 50 vjeçare e artistit Shyqyri Sako
19/07/2019 20:03
Festivali i super heronjve – Hulku me shokë në “Comic Con” në San Diego
19/07/2019 17:29
Urdhër për boshatisjen e teatrit?! Aleanca në Mbrojtje të Godinës: S’e lejojmë
19/07/2019 16:10
Festivali në Kala; Netët e gjata të muzikës në Berat. Muzetë nuk mbyllen
19/07/2019 12:35
TKOB, në “shtëpi” në janar/ Mbyllet sezoni artistik. “Opera në Park” në Sheshin Skënderbej
17/07/2019 20:45
Jul Çesari/ Drama shekspiriane në Tiranë
14/07/2019 20:34
Një libër për bllokun/ “Blloku” i Isuf Kalos tregon historinë e lagjes famkeqe
12/07/2019 16:25
“Otello” në Butrint/ Trupa e teatrit bullgar ngjitet në skenën e festivalit veror
12/07/2019 12:19
“Jul Cezari” vjen në Tiranë/ Premiera e regjisorit Ivica Buljan, në oborrin e tetarit
11/07/2019 21:29
Të kuptosh Ballkanin/ ‘Bashkarisht’ mbledh 8 artistë nga vendet e rajonit
09/07/2019 20:00
Domingo ende në skenë/ Tenori 78-vjeçar në festivalin më të vjetër operistik
09/07/2019 12:53
Nis festivali i filmit të shkurtër/ Korçë, 50 filma nga 27 vende në garë
09/07/2019 12:38
Festivali i teatrit në Butrint/ Trupat e rajonit marrin pjesë në edicionin e 17-të
09/07/2019 12:26
Bashkim Shehu në italisht, përkthehet romani që i dha çmimin “Balkanika”
08/07/2019 20:37
Verë dhe portokalle/ Të shtunën spektakli gjigant në sheshin Skënderbej
05/07/2019 20:01
Veprat e Kolë Idromenos/ Në një ekspozitë të gjitha pikturat që ndodhen në institucionet shtetërore
05/07/2019 19:58
Ekspozitë me histori shqiptare, punimet e studentëve për diplomimin
04/07/2019 15:54
Berat, restaurohen banesat monument
29/06/2019 12:37
Statuja e Rodonit në Durrës, vepra e skulptorit Ilirjan Xhixha
27/06/2019 16:01
Jorgo Dalaras do këndojë shqip, sonte koncerti në amfiteatrin e Tiranës
26/06/2019 16:16
Librat e verës për fëmijët; Cilat janë titujt që rekomandohen për t’u lexuar?
24/06/2019 16:28
Një film kinez për Shqipërinë: “Balkan Blood” po shfaqet në kinema në Tiranë
24/06/2019 15:46
Kampionati i mjekrave/ Fiton garuesi me mjekër si Garibaldi
24/06/2019 14:54
Spanja e Korçës /Historia e gruas së parë që këndoi serenatat
23/06/2019 13:04
Në pamundësi financiare nuk këndojnë dot “Miqtë e Muzikës” në Shkodër
21/06/2019 17:49
Koncert në kala/Tenori Tusha nis “Natën Europiane” në Elbasan
21/06/2019 13:06
Wake Up/ CLIO grupi francez koncert për shqiptarët në Ditën Ndërkombëtare të Muzikës
21/06/2019 12:40
Gazetarët e pushkatuar, përkujtohen Fadil Kokomani dhe Vangjel Lezho
20/06/2019 16:26