Tërmeti i 26 nëntorit/ Bie kërkesa për kreditë e shtëpive
25/01/2020 21:04
Tërmeti/ 700 milionë euro për banesa. 300 për biznesin, shkollat dhe spitalet
24/01/2020 15:25
“Midhjet shqiptare, të kontrolluara”/ Ministria e Bujqësisë kundërshton raportin e KLSH
23/01/2020 15:38
Kostot e certifikatave elektronike/ Çdo biznes do të paguajë 4 mijë lekë në vit
23/01/2020 15:25
Hiqet taksa për pensionistët e huaj/ Masa për të lehtësuar qëndrimin e tyre në Shqipëri
21/01/2020 15:33
Tatimet, të ardhurat në rënie/ Gropa më e madhe financiare e krijuar nga TVSH
21/01/2020 15:23
Qeveria do marrë 600 mln euro borxh/ Hapet gara për zgjedhjen e konsulentit për eurobondin
20/01/2020 15:33
Vendimi për kompensimin e shtëpive/ Të dëmtuarit nga tërmeti do përfitojnë në bazë të anëtarëve të familjes
18/01/2020 15:18
Kriza e energjisë vazhdon/ Dimri pa reshje rëndon bilancin e energjisë
17/01/2020 15:24
Importi konkurron prodhimin vendas/ Ekspertët: Sekreti është te subvencionet
10/01/2020 19:52
Në periferi nuk të japin kupon/ KLSH: Evazioni me TVSH shkon në 270 mln euro
09/01/2020 20:05
Tapitë e pronave, online/ Marrëveshja mes Kadastrës dhe noterëve
08/01/2020 20:00
Shërbimet online/ Sot nisi marrja e 472 shërbimeve nëpërmjet e-Albania
06/01/2020 15:58
Rivlerësimi i shtëpive/ Tarifa 3 përqind, afati deri në muajin shtator
01/01/2020 20:54
Çmimet rriten për festa/ Në tregun e Kombinatit me fruta-perimet shitet edhe bulmet, mish dhe pije alkooli
30/12/2019 19:50
Sfidat e 2020/ Integrimi, rindërtimi dhe rimëkëmbja ekonomike
28/12/2019 21:23
Amnisti bizneseve/ S’ka penalizime për vonesa për njësitë në zonën e prekur nga tërmeti
28/12/2019 15:13
1.2 miliardë euro për pushime/ Shqiptarët rrisin shpenzimet për turizëm
25/12/2019 19:42
Në 2020 ekonomia do përshpejtojë/ Investime nga buxheti por edhe programi i rindërtimit
24/12/2019 15:17
Ekonomia u rrit 3.81 përqind/ Rritja më e fortë nga turizmi dhe industria
24/12/2019 15:08
Përplasja e fortë për energjinë/ Shqipëria kundërshton raportin negativ të sekretariatit të energjisë
18/12/2019 19:50
Fiskalizimi nis me biznesin e madh/ Biznesi: Kosto e instalimit dhe e përdorimit është e lartë
15/12/2019 12:05
Do hiqet taksa për dhurimet/ Vetëm për familjarët e afërt dhe për banesat
14/12/2019 15:59
Kostot e fiskalizimit/ Kompanitë: Softi 1265 euro, financat e përgënjeshtrojnë shifrën
11/12/2019 13:03
Ulje taksash për bizneset / 8% për ata që kontribuojnë për të dëmtuarit nga tërmeti
30/11/2019 15:40
Informaliteti në punësim/ Në dhjetor nisin kontrollet në ndërtim, fasoneri dhe “call center”
24/11/2019 20:19
Borxhi i qeverisë me TVSH/ Për vitin 2019 janë 125 milionë të parimbursuar
23/11/2019 19:48
Emigranti rikthehet bujk/ Pas 21 vitesh në Spanjë, ndërton sera në Tragjas të Vlorës
22/11/2019 16:56
Bujqësia, 23 mln euro subvencione, Çuçi: Eksportet shqiptare rritje më të shpejtë se Maqedonia
22/11/2019 15:54
Shëndetësia, rritet buxheti/ Manastirliu flet për investime në infrastrukturë
20/11/2019 19:45