Vikena Kamenica ‘shijon’ duartrokitjet franceze
09/06/2018 19:53

Shqiptarja Vikena Kamenica ofron një interpretim në rolin e Dalilës në formën më të përsosur të bukurisë. Me superlativa i nisin komentet mediat franceze për mexosopranon shqiptare, Vikena Kamenica dhe debutimin e saj në pjesën “Samson et Dalila”, ngjitur në skenën e operas së Metz-it, në datat 1-3 dhe 5 qershor. Në rolin e protagonistes, këngëtarja shqiptare ka mbajtur peshën kryesore, një rol që ajo e ka pritur prej vitesh.