Veliaj: Bashkia, kompani publike me autobusë elektrikë
14/11/2017 15:23

Bashkia e Tiranës do të krijojë një kompani të vetën të transportit publik me autobusë elektrike. Ka qënë vetë kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i cili ka folur në Bonn të Gjermanisë, ku kryeqyteti shqiptar u përzgjodh si shembull suksesi për zbatimin e projekteve miqësore me mjedisin.

Refuzon vaksinën, frikë nga autizmi. Doktoreshë Liri Berisha: Vaksina asnjë lidhje me sëmundjen!
19/01 20:15
Administratorët e pallateve, Veliaj: Procesi mbyllet brenda vitit
19/01 15:42
Fruthi, 20 të prekur. Fluks vaksinimesh
19/01 15:36
Gjirokastër, mure mbrojtëse për pallatin
19/01 12:26
As ilaçe, as analiza; Të sëmurët me tumor, në spital mungojnë reagentët
18/01 20:15
Veliaj i dorëzon “Çelësin” arbëreshëve
18/01 15:32
Diplomat e doktoraturave, së shpejti nisin regjistrimet e reja
18/01 15:28
Protestë pas deklaratës së Ahmetaj, naftëtarët: Ndizni uzinën!
18/01 14:34
Autobusat elektrikë, Veliaj: Këtë vit do t’i shikojmë hajrin
17/01 14:39
Punësimi i mësuesve, mënjanohen drejtoritë arsimore
16/01 22:40
Fishat e diabetit, falas
16/01 22:39
Lagjja e Selvive kthehet në identiteti
16/01 15:31
Shfaqet fruthi në Shqipëri, të prekurit janë fëmijë të pavaksinuar
15/01 15:28
Virozat e stinës, shtohen rastet në Lushnje
15/01 12:19
Fshati i perimeve që sot jeton me emigracionin
15/01 12:15
Reforma e ujit, nis verifikimi i aparateve matës
13/01 15:19
Gratë e periferisë, vështirësitë e ditës dhe zakonet që nuk janë shkulur
13/01 15:17
Rreziku i pallatit në Gjirokastër
13/01 14:30
Veliaj inauguron bibliotekën: Po fitojmë betejën me bingot e llotot
13/01 14:23
Skema e re, mësuesit jo shumë entuziastë
12/01 20:58