Vazhdon përplasja për “Teatrin”, PS: Do bëhet garë. PD kundër prishjes së ndërtesës
12/09/2018 21:01

Në segmentin e oborrit të Kuvendit dikur parakalonte Ilir Meta, atëherë kryetar i institucionit. Në mungesë të protagonizmit të Gramoz Rucit, skenën e mori Eduard Shalsi, që pohoi se mazhoranca do ta ndryshojë ligjin për Teatrin duke hapur garën, por nuk e ka me qejf t’i japë të drejtë Metës, tashmë President, duke i pranuar dekretin që ktheu ligjin. Për këtë është menduar një formulë e posaçme.

Ambasada Amerikane: Nxisim këdo që të regjistrohet në zgjedhjet lokale!
19/04 20:56
Dëmshpërblimet e luftës janë mbyllur. Krisafi: Greqia mund të hapë precedent me kërkesën ndaj Gjermanisë
19/04 20:02
Meta kthen “vettingun” në polici: Nuk garanton standardet për pavarësi dhe paanshmëri
19/04 18:31
Senatorët francezë: Vizat nuk kthehen! Vendimi i Holandës, i njëanshëm
18/04 20:39
PD, në zgjedhje me kushte. Basha: Nuk do të lejojmë mbajtjen e zgjedhjeve fasadë
18/04 20:08
Vizat, sinjal për negociatat/ Analistët: Vendimi i Holandës shtyn nisjen e bisedimeve
17/04 19:54
Cakaj: Vizat, KE-ja do të rrëzojë Holandën!
17/04 19:37
Rikthimi i vizave me Shqipërinë, ja çfarë thotë qeveria holandeze
16/04 23:08
Holanda voton për rikthimin e vizave me Shqipërinë. Por, fjalën e fundit e thotë BE-ja
16/04 19:27
Deputetët e PD-së bojkotojnë Ambasadën Amerikane
16/04 19:15
Propozimi i Bashës: Mision “Pribe” edhe në Shqipëri. Komisioni Europian të ndjekë modelin e Shkupit
15/04 20:10
Gjonaj: Shqipëria trazohet nga jashtë!
15/04 20:02
Opozita sulmon Parlamentin. Gaz, kapsolla dhe zjarr. Plagosen 5 policë në protestën e natës
14/04 09:24
Rama-Tsipras, bisedë për integrimin, pronat, minoritetin dhe paktin
12/04 18:15
“Babalja” shkon për gjykim, Basha kërcënon gjyqtarin e prokurorët
12/04 18:13
Basha: Nuk ka për të pasur zgjedhje pa opozitën!
12/04 14:07
Grabitja në Rinas, Basha akuzon qeverinë
11/04 18:54
Deputetët e opozitës, ndryshim Kodit Zgjedhor: Me lista të hapura në zgjedhje
11/04 15:34
Meta: U cënua siguria kombëtare. Të nxirren përgjegjësitë
10/04 20:52
Basha akuzon policinë: Nuk mbron ligjin, por lufton popullin
10/04 15:21