Thuhet se bën jetë luksoze, Shyhrete Behluli ka një përgjigje: Nuk fitoj aq sa mendojnë njerëzit!
11/06/2019 19:05

Këngëtarja e njohur kosovare, Shyhrete Behluli dhe nusja e saj Learta Jakupi, ishin të ftuara në studion e “Ftesë në Pesë” me Bieta Sulon, për të folur mbi bashkëpunimin e tyre të parë muzikor dhe për të treguar më shumë nga jeta familjare. Shyhretja tregoi se në familjen e tyre të madhe, marrëdhëniet mes njëri-tjetrit janë shumë të mira, e në fakt kjo u vërtetua edhe nga sfida vjehrrë- nuse që u kalua më shumë sukses nga të dyja. Në vijim të bisedës për karrierën, Shyhretja tregoi se këngën e ka pasion, duke pranuar më pas që fatmirësisht merr edhe të ardhura të mira nga ky profesion. “Falë Zotit kemi edhe të ardhura të mira prej këngës, jo aq sa mendojnë njerëzit, por për një jetë mesatare normale”, tha ajo. E teksa Bieta e ngacmoi duke i thënë se njerëzit mendojnë se familja e tyre është shumë e pasur, Shyhretja qeshi e më pas theksoi se për të është shumë më e rëndësishme harmonia familjare se sa të mirat materiale. “Nuk mendoj asnjëherë për pasuri se kam dëshirë që së pari të kem një familje të shëndoshë e të jemi mirë me shëndetin, se pasuria nuk ka skaj. Nuk kërkoj të kem shumë, kërkoj të kem harmoni në familje e kjo është në rend të parë. Për të tjerat, çfarë të sjellë Zoti, janë të mirëseardhura”, përfundoi ajo.

Garat me Kajak: Aktiviteti në liqenin e Fishtës në Lezhë
15/06 20:18
Thesari i Maharaxhave del ne ankand tek Christie’s
14/06 19:32
Dita e refugjatëve, instalacion gjigant në Paris
14/06 18:51
Justin Bieber sfidon Tom Cruise: Përballemi në ring
14/06 14:04
Miss Venezuela, konkurs jo vetëm për bukurinë
14/06 13:27
“Verë dhe Portokalle” në Lushnjë/ Spektakli i humorit, çlodhje nga vapa dhe politika
14/06 13:10
Hapet “Art Basel”, panairi më i madh i artit
13/06 20:20
Dy orë në natyrë bëjnë mirë për shëndetin
13/06 20:17
Muzikë për bamirësi/ Këngëtarë të njohur në eventin, “Të gjithë për Korçën”
12/06 20:03
Këngë me Tunën e Mc Kreshën! Reperi i njohur zbulon bashkëpunimet “bombë” të albumit të ri
12/06 19:57
Provohet nga studiuesit: Edhe peshqve ‘u thyhet zemra’
12/06 19:01
E mbushur me kristale, shpella e përrallave hapet për publikun
12/06 18:55
Thuhet se bën jetë luksoze, Shyhrete Behluli ka një përgjigje: Nuk fitoj aq sa mendojnë njerëzit!
11/06 19:05
Martesa perfekte? Me bashkëshortin vetëm 4 ditë në javë
11/06 15:49
20 mijë usd për një tufë flokësh/ Do shiten në ankand flokët e Beethoven
11/06 13:36
Wake Up/ Inis Neziri: Kënga “E theve” u krijua nga prindërit e mi
11/06 12:27
Rosaku më i famshëm/ Donald Duck mbush 85 vjeç
09/06 20:22
Martesa e vitit, Erdogan marton mesfushorin gjerman
08/06 13:57
Wake Up/ Petrit Ymeri: Bibliotekat në shkolla janë të varfra. Merrni shembull nga Kosova
31/05 15:34
Wake Up/ UNICEF: Fëmijët duhet të jetojnë në qytete miqësore ku dëgjohet zëri i tyre
31/05 15:32