“Të subvencionohen TV”/ Kërkesa e anëtares së AMA. Suela Musta
25/03/2020 20:07

Anëtarja e AMA-s, Suela Musta ditën e sotme i ka propozuar Bordit paketë lehtësuese për televizionet në kushtet e krizës së koronavirusit. Masat e propozuara sipas saj do të shërbejnë si mbështetje për mediat audiovizive në përballimin e krizës financiare që epidemia po shkakton dhe mund të rëndohet në ditët në vijim. Masat e propozuara përfshijnë tarifat e përvitshme të licencës për transmetime analoge dhe për shërbim programe audio dhe audiovizive në një rrjet rajonal. Masat e propozuara: Tarifat e përvitshme të licencës për transmetime analoge dhe për shërbim programme audio dhe audiovizive në një rrjet rrajonal numeric(ku përfshihet tarifa e lartë RTSH për transmetimin digital. si dhe të gjitha tarifat e tjera që paguhen tek AMA për vitin 2020 nga operatorët audiovizivë, të shihet mundësia e uljes së tyre në një masë të konsiderueshme të pagesës dhe të shtyhet afati I shlyerjes së tyre, deri në një njoftim të dytë.

Top News – 22 viktima nga CoVid-19/ Shtohen të prekurit, 116 të shëruar
06/04 18:34
Porositen 30 mijë teste, Shqipëria pjesë e studimit klinik të OBSH për kurimin e koronavirusit
06/04 18:09
Boris shtrohet në spital/ Kryeministri britanik u sëmur nga koronavirusi
06/04 16:58
Mjekët shqiptarë në Itali/ Infermierja tregon eksperiencën me pacientët
06/04 16:55
Lamtumira e Gëzim Krujës/ Artisti shkodran përcillet nga pak njerëz
06/04 16:52
Në treg me maska e doreza/ Kryeministri: Lehtësime me pikatore për biznesin
06/04 16:49
377 të prekur, 16 raste të reja/ Infektohet një tjetër anëtare e Taks Forcë të Shëndetësisë
06/04 16:46
44 të infektuar në Shkodër/ Shtohen edhe 6 raste të reja
06/04 16:40
Mjekët e familjes i bashkohen luftës kundër COVID-19
06/04 16:36
Fasonët nuk kanë më punë/ Bizneset: Do reduktojmë personelin nëse prodhimi s’vazhdon
06/04 16:05
Në radhë në markete/ Ndërhyn edhe policia për të vënë rregull
06/04 15:45
Shtohet siguria në treg/ Në Kombinat, me polici dhe urë dezinfektimi
06/04 15:42
Gjobiten emigrantët/ Kaluan kufirin në këmbë. Në Kapshticë emigrantët kaluan
06/04 15:34
Lleshaj inspekton tregjet/ Ministri në Shkodër, kontrollon masat e distancimit fizik
06/04 15:33
Top News – Rama bën bilancin/ Masat kanë dhënë efekt
06/04 15:24
Top News – Shërohen edhe tre mjekë/ Gati për t’u rikthyer në detyrë
06/04 14:05
Top News – Dezinfektohen tregjet/ Masat parandaluese nga korona/ Pa koment
06/04 14:04
Top News – Shqiptarët jashtë kufijve/ Rekomandim nga avokati i popullit
06/04 14:00
377 të prekur, 16 raste të reja/ 21 viktima, 116 të shëruar në Shqipëri
06/04 13:17
Pandemia/ Lleshaj flet qartë: Kush është rezident nuk do lejohet të vijë në Shqipëri
06/04 13:17