“Të këqijat e mëdha ia bëmë vetes”
20/04/2013 20:00

Akademiku kosovar Rexhep Qosja është nderuar nga bashkia e Rrëshenit me titullin Qytetar Nderi. Gjatë promovimit të botimit më të fundit të tij, “Shqipëria dhe Kosova”,  profesor Qosja  tha se në këtë studim argumentohet se të këqijat më të mëdha si komb shqiptar ia kemi bërë vetes.

Ismail dhe Helena Kadare, në shtëpinë e tyre si vizitorë
26/05 20:14
Në ditën e lindjes së Naimit, Shoqata vëllezërit Frashëri nderon gazetarin Marin Mema
26/05 13:23
Sali shijaku, fuqia e ngjyrës/ Piktori i njohur hap dyert e shtëpisë së tij për Exclusive
26/05 12:51
Kanë, premiera e filmit nis me incidente me veshjet
25/05 17:36
Korçë, nis festivali “Shpirti i Ballkanit”
25/05 17:15
Shtëpia Muze e Kadaresë, hapet për publikun
25/05 15:12
“Java e Ali Pashës”/ Tepelena hap sezonin turistik
25/05 12:11
“Hebrenjtë në Shqipëri”. Libri me autore gazetaren Monika Stafa
24/05 20:00
Wake Up/ Zamira Kita: Festivali “Shpirti i Ballkanit”, dy netë festive që nuk duhen humbur
24/05 13:04
Wake Up/ Violina bën bashkë “Miqtë e muzikës ”
24/05 12:48
Ajo tha “Po” në tapetin e kuq të Kanës
24/05 12:33
“Djali i keq” i baletit, Sergei Polunin vjen me Rasputinin
24/05 12:28
“Udhëtim në tri kohë”; Libri më i fundit i Profesor Ardian Civicit
23/05 15:41
Wake Up/ Fjoralba Ponari: Me “Ora e Tiranës” i kam hyrë detit me këmbë
23/05 14:05
Wake Up/ “Shkumësi”, drama politike e shoqërisë kosovare vjen në Tiranë
23/05 14:00
Piktori urban. Ekspozita e veçantë me krijimet e Gjergj Metës
22/05 20:34
Shtohen turistët në Parkun e Antigonesë, por duhet rregulluar rruga
22/05 12:31
Çmim për shqiptaren nga Kosova. Remzije Sherifi nderohet për kontributin në Skoci
21/05 13:07
Oborret kthehen në kinema
20/05 20:26
Fotot e rralla të Shqipërisë ekspozohen në Tiranë
20/05 20:25