Shtëpia njëshekullore e Aleksandër Moisiut, muze etnografik
28/06/2018 20:15

Vetëm pak metra larg Amfiteatrit Antik, në rrugicën në krah të mureve bizantine dhe xhamisë “Fatih” ndodhet një nga të paktat shtëpi karakteristike qytetare durrsake të shekullit të XIX, që ruhet me fanatizëm.

Sezoni i teatrit nis te “Turbina”. Organizohet festivali mbarëkombëtar, pret 14 trupa
22/09 17:16
Arian Çani kalon në Top Channel?
22/09 09:45
Fitues për Skënderbeun. Aurel Plasari dhe Lucia Nadin u vlerësuan për veprat më të mira
21/09 20:51
Këngë në mbrojtje të Valbonës
21/09 15:41
Art në tunele, artisti Rakipllari zbukuron muret në Gjirokastër
21/09 14:37
“E mbesa e krahinarit”
20/09 16:39
Muzetë e diktaturës, studiuesi rumun: Duhet të ndryshojnë koncept
20/09 12:37
“Onufri”, çmim në Kinë; Botuesi Bujar Hudhri sjell “Special Book Award of China”
20/09 09:27
Portretet e Skënderbeut
19/09 15:32
Kundërshtarët e teatrit të ri, diskutim kundër projektit për prishjen e teatrit të vjetër
18/09 20:08
Gjirokastra jo më qytet-tranzit, shtohen vizitorët
18/09 13:07
Bust për Mit’hat Frashërin. Do vendoset në krah të vëllezërve Frashëri
17/09 15:16
Në Tiranë fytyra e rindërtuar e Myrtis, vajzës 2500 vjeçare
14/09 16:31
Opera nis sezonin tek Turbina
14/09 15:46
“Kësulëkuqja” shkon në spital, Teatri i Kukullave, shfaqje për fëmijët e sëmurë
13/09 19:46
Ekspozita e parë e Greg Ramës, prezantohet në galerinë FAB
13/09 16:56
“Të eksplorosh të padukshmen”, ekspozita e piktorit Ilir Pojani
13/09 12:34
Sezoni i ri artistik, 141 shfaqje në 3 muaj e gjysmë
13/09 11:45
Gdhendësi i pipave, i fundmi i artizanëve të familjes Skënderi
09/09 22:24
Pensionistja piktore, 73-vjeçarja iu rikthye ëndrrës së fëmijërisë
09/09 22:18