Shkurtimi i ndihmës sociale; “Sistemi hoqi nga lista të varfërit e rremë”
14/02/2018 20:23

Me mijëra familje kanë dalë nga skema e ndihmës ekonomike vetëm gjatë muajit shkurt. Bashkiakët të cilët përballen me ankesat e tyre ia kalojnë përgjegjësinë Ministrisë së Mbrojtjes Sociale e cila thotë se nga skema e re po dalin vetëm abuzuesit.

Kujt i foli Rama për ndihmën ekonomike?!
24/02 19:46
Mbillen pemë tek Unaza e Re, Veliaj: Për gjelbërimin jemi një parti
24/02 14:47
Kontrata kolektive, mbi 23 mijë mësues në pritje prej 9 muajsh për ta nënshkruar
24/02 12:08
Cerjan, fshati në izolim
23/02 15:39
Banorët e Kukësit në protestë, kundër ndërtimit të HEC-eve
23/02 15:19
Veliaj: Revolucioni i gjelbër në çdo cep të Tiranës
23/02 14:09
Varfëria dhe politika, akuzat në Parlament dhe si ndryshojnë liderët në opozitë
22/02 19:45
Protestë për shtëpitë e Zharrëzës
22/02 15:40
Fermerët revoltohen për subvencionet: Përfitojnë vetëm të mëdhenjtë
22/02 15:24
Veliaj: Program punësimi dhe integrimi për gratë e dënuara
22/02 14:43
Në kërkim të rrugës, banorët e Shtojit: 20 vjet pa infrastrukturë
22/02 12:25
Fier, ura që përmbyt fermat, kalimi i Vjosës është ngushtuar
22/02 12:18
Protesta për tokat nën ujë
22/02 12:16
Reformimi, Akademia e Shkencave ngre grupin e punës
21/02 21:13
“Të mbrojmë shqipen”
21/02 20:31
Fruthi, në radhë për vaksinat
21/02 20:28
Valdetes i rilidhen dritat, ndihma pas apelit në Top Channel
21/02 20:21
Kërkohet gjak për talasemikët
21/02 15:42
51 vjeç, jeton me lëmoshë, pa mbështetje dhe ndihmë sociale
21/02 15:40
Eksperimenti me ujin në Sarandë, drejtori: Më keqkuptuan
21/02 15:19