Prishtinë/ Ndërtimet pa leje nuk do të tolerohen!
14/01/2020 15:36

Ndërtimet pa leje nuk do të tolerohen në Prishtinë. Inspektoriati i Komunës së Prishtinës, nisi të martën prishjen e një kati pa leje në një ndërtesë afër qendrës kryesore të mjekësisë familjare, dhe thotë se i njëjti fat do të presë edhe ndërtesat e tjera të ndërtuara pa lejen e autoriteteve. Sipas drejtorit të Inspektoratit të komunës së Prishtinës, Adonis Tahiri, pjesa më e madhe e këtij objekti është me leje, por kati i fundit jo, ndaj edhe është marrë vendimi për prishjen. “Pjesa më e madhe e këtij objekti është i ndërtuar me leje, mirëpo javëve të fundit ka filluar që ta ngris edhe një kat pa leje, Inspeksioni ka qenë disa herë në vendin e ngjarjes, ka vendosur shirita, i ka ndërmarrë të gjitha masat ligjore, pala nuk i ka përfill ato dhe ka vazhduar prapë me ndërtim. Më 6 janar është marr vendimi për rrënim dhe i është dhënë palës afat prej 15 ditësh që ta ekzekutoj vetë rrënimin, por në rast se vazhdon me punime, sigurisht që inspeksioni duhet të ndërhyjë menjëherë dhe para këtij afati. Pala ka vazhduar dhe këtë fund javë ka vendosur edhe pllakën e katit” Sipas Tahirit, në Prishtinë ka tendenca të ndërtimeve pa leje, por që në vitin 2019 janë bërë me dhjetëra prishje të tyre.

Thaçi, thirrja e fundit për Albin Kurtin/ Presidenti: Merr mandatin ose caktojmë dikë tjetër
18/01 18:30
Thaçi: Kurti po nuk qe gati për emrin, le ta refuzojë mandatin e krijimit të qeverisë!
18/01 15:35
Mustafa: VV, me logjikë lufte/ Kritika e kreut të LDK-së për partnerin e tij Albin Kurti
18/01 12:13
S’ka sinjale për takim LDK-VV, Osmani: Nuk duam shkarkimin e Glauk Konjufcës
17/01 20:17
Thaçi kërcënon VV: Emrin, ose do të ketë hapa ligjore/ Partia e Kurtit: Do ta sjellim
17/01 16:35
Mos formimi i qeverisë nga VV dhe LDK. Studentët protestë para Kuvendit: Boll luajtët me ne
16/01 16:03
Rama padit Haradinajn/ E akuzoi se me Thaçin dhe Vuçiç po përgatisnin shkëmbimin e territoreve
16/01 13:02
Sërish ndotje ajri në Kosovë/ IKSHP: Merrni masa, ka pasoja shëndetësore
16/01 12:14
“Akuzat për shkëmbim territoresh/ Rama padit në gjykatën e Prishtinës, Ramush Haradinajn”
16/01 10:29
LDK kërkon kreun e Kuvendit/ Kërkesë-oferta e re për Vetëvendosjen
15/01 21:54
Oferta e re për LDK/ Përpjekjet për koalicionin e ri qeverisës në Kosovë
15/01 16:22
Masakra që ndryshoi historinë/ 21 vite më parë në Reçak u masakruan 45 viktima
15/01 15:43
Masakra e Reçakut, Meta: Autorët para drejtësisë, kjo është rruga e pajtimit
15/01 12:06
Sot, 21 vite nga masakra e Reçakut
15/01 10:47
Aktakuzë ndaj 2 shtetasve rus! Tentuan të hynin në Kosovë në rrugë të paligjshme
15/01 10:42
Krahason Vucic-in me Milloshevicin/ Walker: Bota e di se masakra e Reçakut ka ndodhur!
14/01 19:23
VV, ofertë të re për LDK/ Walker në Prishtinë: Formoni qeverinë
14/01 16:43
Prishtinë/ Ndërtimet pa leje nuk do të tolerohen!
14/01 15:36
Prishtina rrezikon të mbetet pa ujë! Mungesa e reshjeve, bie niveli në dy liqenet e Badocit dhe Batllavës
13/01 20:14
Thaçi-Kurti në Gjykatë/ Presidenti mund ta çojë në Kushtetuese liderin e Vetëvendosjes
13/01 20:11