Pipi Çorapegjata, një muzikal i ri në Stokholm
16/11/2019 19:01

Në arenën e Cirkut, në Stokholm, Bjorn Ulvaeus, një nga pjesëtarët e grupit muzikor suedez Abba, prezanton muzikalin e ri të tij, bazuar në librin e fëmijëve, Pipi Çorapegjata, të Astrid Lindgren. Pipi Çorapegjata mbush 75 vjeç në verën e vitit të ardhshëm, dhe nuk ka mënyrë më të mirë për të festuar, se sa me një shoW muzikor në bashkëpunim me cirkun. Bjorn Ulvaeus, është producent dhe përgjegjës për lirikën e shout që do të perfromohet live nga një orkestër fluturuese cirku. Skripti bazohet në historinë kur Pippi, Tomi dhe anika, shkojnë në cirk dhe takohen me princeshën e cirkut, mis Karmensita, kërcimtaren Elvira dhe njeriun më të fortë në botë, Adolf. Kur Pipi Çorapegjata shkon në cirk, ajo nuk mund të qëndrojë ulur në një vend. Ndaj argëtimi që premtohet, nga ky muzikal, do të jetë i garantuar. Premiera e Pippit në Cirk do të jetë më 26 qershor të 2020 dhe do të vijojë përgjatë gjithë verës.

Top News – Shkencëtari: Virusi i ri/ 100 herë më i keq se covid 19
02/07 20:00
Top News – Zjarret në Amazonë/ Shpërthim rekord vatrash
02/07 18:52
Top News – Krime seksuale/ Arrestohet ish-i i Jeffrey Epstein
02/07 18:39
Top News – Pavaresisht pandemisë/ SHBA, 4.8 milionë vende pune
02/07 18:38
Top News – Del aplikacioni gjurmues i simptomave të Covid
02/07 17:43
Top News – BE, thirrje për hetim të parregullsive në votimet në Rusi
02/07 16:58
Top News – “Presidenti i përjetshëm”! Mbështetje e fortë për Putinin
02/07 14:49
Top News – Hagia Sophia, do të kthehet apo jo në xhami?
02/07 14:48
Top News – Rush vs Murdok/ 2 milionë dollarë dëmshpërblim
02/07 13:46
Top News – Zbulohen disa metra nën ujë/ Indigjenët e Australisë, gjurmë nga 10 mijë vjet më parë
02/07 13:42
Top News – Trump ndryshon ton/ ’Jam pro maskave mbrojtëse’
02/07 12:58
Top News – Hoteli në Vietnam/ I pari në botë i larë me flori
02/07 12:55
Top News – Rihapen piramidat në Egjipt/ Presin turistët e parë pas mbylljes
02/07 12:50
Ndërrim çarçafësh pas çdo takimi/ Amsterdam, rihapen dritaret në lagjen me drita të kuqe
02/07 12:45
Top News – Hyrja në Gjermani/ ’jo’ serbeve, shqiptareve, kosovareve
02/07 12:30
Top News – OBSH tjetër paralajmërim/ ’Pandemia po përshpejtohet’
02/07 12:26
Shkatërrohet banda e drogës në Greqi, 5 shqiptarë në pranga
01/07 22:38
Top News – Guvernatori i BSH/ “Ekonomia rënie të madhe në 2020”
01/07 21:43
Top News – Prezantohet nga KE/ Drafti i kornizës të negociatave
01/07 21:23
Top News – Mediat Sociale/ Erdogan, masa për t’i kontrolluar
01/07 20:08