Një vit pa Dritëroin, aktivitet në Muzeun Kombëtar
04/02/2018 17:08

Një ditë pas përvjetorit të parë të ndarjes nga jeta të poetit dhe shkrimtarit Dritëro Agolli, figura të njohura të artit, familjarë dhe miq u mblodhën në Muzeun Historik Kombëtar, ku u organizua një aktivitet në nder të figurës së Dritëroit, mes fjalësh dhe poezish të shkruara nga vet autori i madh.

“Të gjithë e duan Krajkën”. Shfaqja në teatrin “Migjeni”, kushtuar kompozitorit
23/02 10:29
“Karnavalet e Korçës”, sukses në Prishtinë
22/02 15:43
Në burg për një poezi. Rrëfimi i Visar Zhitit pasi njohu dosjen e persekutimit
22/02 15:36
Vlerësim për gazetarin; Bashkia Berat shpall Marin Memën “Qytetar Nderi”
22/02 15:05
Wake Up/ Eljan Tanini: Piktorët e rinj në këtë vend mbijetojnë me vështirësi
21/02 12:05
Altin Basha çon “Karnavalet e Korçës” në Prishtinë
20/02 20:31
Wake Up/ 100 vite të studios Marubi, ekspozita e dinastisë së fotografisë shqiptare
20/02 12:31
Filmat shqiptarë, në “Wikipedia”
19/02 20:27
Ekspozitë shqiptare për Trumpin…në betejë me median, Obamën e Sorosin
19/02 10:00
Ekspozitë shqiptare për Trumpin…në betejë me median, Obamën e Sorosin
18/02 22:18
Ninullat shqiptare, në arkivat e Muzeut të Londrës
18/02 14:43
Wake Up/ 33 karaktere, 33 situata, 33 realitete nga Egla Ceno
18/02 12:41
Testi i prejardhjes, “Kromozomi Y” kryhet edhe në Shqipëri
17/02 13:25
“Gusht, portret familjar”. Regjisori Spiro Duni sjell komedinë e zezë
16/02 20:16
“Zgjimi” kinez në Tiranë
15/02 15:40
“36 trëndafila dashurie”. Shën Valentini i dy bashkëshortëve prej tri dekadash
14/02 20:27
Wake Up/ Alda Bardhyli: Librat më të bukur të dashurisë që mund të dhuroni
14/02 10:54
Arti shqiptar në Milano
13/02 15:54
“Medalja e Mirënjohjes” për ikonën e humorit Skënder Sallaku
12/02 15:34
“Shkumsi” në Teatrin e Prishtinës
12/02 15:32