Në karantinë për 14 ditë, 27 emigrantët në Kapshticë evakuohen në hotel nën masa të rrepta sigurie
07/04/2020 21:57

27 emigrantët shqiptarë të cilët kishin ngecur prej 4 netëve në zonën neutral të doganës së Kapshticës, tashmë kanë mbërritur në hotelin ku do të karantinohen për 14 ditët e ardhshme. Evakuimi u bë gjatë mbrëmjes së sotme pas plotësimit të procedurave dhe kontrollit mjekësor. Ata janë shoqëruar nën masa të rrepta sigurie nga policia e Shtetit. Shpenzimet për 27 shqiptarët do të mbulohen nga Këshilli Kordinues i Diasporës. Ndërkohë gjatë 14 ditëve këta persona do të monitorohen nga policia dhe vetëm pasi të kenë përfunduar këtë karantinë do të mund të largohen për në banesat e tyre.

Top News – Faskaj fshehu shkarkimin/ Vettingu, tjetër anëtarë në SPAK
01/06 23:08
Top News – Covid, tjetër viktime/ I moshuari dhe me sëmundje të tjera
01/06 22:51
Reforma, s’ka konsensus/ Thirrja e ambasadores së SHBA: Mos vendosni kushte të reja
01/06 20:23
Top News – Ahmetaj, raporti i BB/ “Varfëria nga Covid, gati masat”
01/06 20:11
Subvencionet për fermerët/ Nga 29 maji kanë aplikuar 5 mijë persona, fondi 7 miliardë lekë
01/06 20:07
Mbyllet një Call Center/ Tiranë, nuk respektonte rregullat anti-covid
01/06 20:06
Universitetet nisin me mungesa/ Më pak studentë në auditore në rifillimin e mësimit
01/06 20:05
Top News – Skandali me të miturën/ Në hetim dhe drejtuesit e shkollës
01/06 19:40
Top News – 5 vjet në kërkim/ Fast Albania arreston trafikantin
01/06 18:58
Top News – Basha me ambasadorët/ Asnjë koment për reformën zgjedhore
01/06 18:56
Top News – Rindërtimi i Shijakut/ Nis pastrimi i inerteve
01/06 17:40
Hapet kufiri i Kosovës/ Mijëra automjete në kufirin mes Shqipërisë dhe Kosovës
01/06 17:00
Reforma s’ka konsensus/ Thirrja e ambasadores: Mos vendosni kushte të reja
01/06 17:00
Mbetjet bllokojnë kanalet/ Fshati në Lushnje mbetet pa vaditje
01/06 16:19
Familjarët e specialistes konfirmohen me koronavirus, ‘alarmohet’ Kadastra në Durrës
01/06 15:49
Parku i ri në Tiranë/ Përurohet në ditën e festës së fëmijëve
01/06 15:49
Sot 6 raste me infektim/ Shumica e të prekurve janë në kryeqytet
01/06 15:47
Studentët ngurojnë të kthehen/ Korçë, kanë patur probleme me transportin
01/06 15:46
E mitura abuzohej prej dy vitesh/ Babrru, të gjithë e dinin, askush nuk denonconte!
01/06 15:45
Top News – Udhëtimi në Paris/ Rama reagon për akuzat e PD
01/06 15:32