Ndotja nga hidrokarburet, shkarkimet ne Gjanicë
10/07/2018 15:38

Banorët e fshatit Ofiçinë e Vjetër në Bashkinë Patos denoncojnë ndotjen toksike që, sipas tyre, vjen si pasojë e shkarkimeve të mbetjeve të hidrokarbureve në lumin Gjanica. Pasditen e së hënës, ndotja ka ardhur duke u shtuar. Sipas banorëve, ndotja ka filluar pas rivënies në punë të uzinës së përpunimit të naftës në Ballsh.

I pastrehu bën gjestin e rrallë. Gjen portofol, njofton të zotin pedagog artesh
17/03 21:01
Sot Dita e Verës në Tiranë; Koncerte dhe aktivitete
17/03 13:54
“Kirurgu” i puseve – Historia e Sheme Marës
17/03 13:14
Festimet për Ditën e Verës, Bashkia e Tiranës publikon kalendarin e aktiviteteve
16/03 15:43
Lindje në moshë të vogël. Shqipëria, nënat më të reja në Europë
13/03 18:14
Shqiptarët lindin më pak, ndikon edhe emigracioni
11/03 21:11
Restaurimi i pallateve; Projekti i bashkisë në bashkëpunim me banorët
11/03 17:29
Alarmi nga leishmanioza. Ka prekur qentë e rrugës, por përmes mushkonjave transmetohet te njerëzit
10/03 20:09
Vlora nis sezonin turistik. Zbarkojnë pushuesit nga Kosova
10/03 16:23
Moti shtyn Ditën e Verës. Në Tiranë festimet të dielën, në 17 mars. Ulje temperaturash dhe shi
10/03 15:42
Shtohen të sëmurët me zemër, shkak jeta sedentare dhe kequshqyerja
09/03 22:04
Gruaja që i mbijetoi dhunës. Historia e nënës me katër fëmijë
08/03 20:35
Sot dita e mësuesit; Përkujtohet në Korçë 132 vjetori i “Mësonjëtores”
07/03 23:04
“Taken by Albania”, videoja që promovon Shqipërinë me një apel për Liam Neeson
03/03 20:38
Fushata e mbjelljes së pemëve vazhdon edhe në Gjirokastër
03/03 14:29
Në punishten e skulptorit 83-vjeçar, që ka bërë bustet e figurave të kombit
03/03 13:58
Tradita e artizanëve të Korçës. Punimet me dorë, gjithmonë shumë të kërkuara
02/03 20:09
30 vite pa dritën e syve
25/02 20:52
10 mijë fidanë të rinj, në parkun e Liqenit të Vaqarrit
24/02 17:18
Çmimi i ujit, Qeveria: S’do të ketë ndryshim në asnjë bashki që e rriti pas reformës
24/02 17:16