Mbi 70 filma, në garën e Festivalit të Filmit Ballkanik
03/07/2018 12:29

Festivali i Filmit Ballkanik dhe Kulinarisë çeli edicionin e tij të 8 në qytetin e Pogradecit. Këtë vit shfaqen 70 filma nga vende të ndryshme të Ballkanit. Nuk mungojnë vështirësitë, por as prurjet e reja dhe pjesëmarrja nga i gjithë rajoni.

Muzetë e diktaturës, studiuesi rumun: Duhet të ndryshojnë koncept
20/09 12:37
“Onufri”, çmim në Kinë; Botuesi Bujar Hudhri sjell “Special Book Award of China”
20/09 09:27
Portretet e Skënderbeut
19/09 15:32
Kundërshtarët e teatrit të ri, diskutim kundër projektit për prishjen e teatrit të vjetër
18/09 20:08
Gjirokastra jo më qytet-tranzit, shtohen vizitorët
18/09 13:07
Bust për Mit’hat Frashërin. Do vendoset në krah të vëllezërve Frashëri
17/09 15:16
Në Tiranë fytyra e rindërtuar e Myrtis, vajzës 2500 vjeçare
14/09 16:31
Opera nis sezonin tek Turbina
14/09 15:46
“Kësulëkuqja” shkon në spital, Teatri i Kukullave, shfaqje për fëmijët e sëmurë
13/09 19:46
Ekspozita e parë e Greg Ramës, prezantohet në galerinë FAB
13/09 16:56
“Të eksplorosh të padukshmen”, ekspozita e piktorit Ilir Pojani
13/09 12:34
Sezoni i ri artistik, 141 shfaqje në 3 muaj e gjysmë
13/09 11:45
Gdhendësi i pipave, i fundmi i artizanëve të familjes Skënderi
09/09 22:24
Pensionistja piktore, 73-vjeçarja iu rikthye ëndrrës së fëmijërisë
09/09 22:18
Mbyllet “Koko fest”, “Vetëvrasësi”, shfaqja më e mirë
09/09 15:59
Përkujtohet në Tiranë shkrimtari i Otrantos
07/09 21:07
Aktori Willem Dafoe si Vincent van Gogh
06/09 16:17
Ditëlindja e nobelistes së parë, Jane Addams
06/09 15:49
“Unë jam Rosa Parks”, një shqiptar në Festivalin e Filmit në Venecia
06/09 15:47
Pasaporta e Nënë Terezës ekspozohet në Muzeun Historik Kombëtar
05/09 17:38