Maqedoni, opozita kërkon zgjedhje
13/01/2019 13:21

Me pretekstin se miratimi i ndryshimeve kushtetuese është i dëmshëm për vendin, identitetin, gjuhën dhe kulturën maqedonase, kreu i partisë më të madhe opozitare në shtetin fqinj, VMRO DPMNE, Hristijan Mickovski ka kërkuar zgjedhje të jashtëzakonshme parlamentare.

Provokimi i Daçiç: Pengojmë Kosovën të anëtarësohet në INTERPOL e UNESCO
21/02 12:22
Shkup, arrestohen dy ish-ministra dhe ish-kryetari i Parlamentit
21/02 09:54
Pirateronte platforma televizive, dënohet me 3 vite burg dhe 200 mijë euro gjobë
19/02 10:11
Të shtunën, protesta kundër Gjukanoviçit në Mal të Zi
15/02 20:09
Trump letër Vuçiç, kërkon njohje të ndërsjelltë
15/02 15:19
Maqedoni e Veriut, 14 viktima të konfirmuara, 7 në gjendje të rëndë
14/02 14:44
Emri i ri i Maqedonisë, OKB ka marrë njoftim zyrtar
14/02 13:24
Rëndohet bilanci i aksidentit në Maqedoninë Veriore
14/02 10:33
Kërkohet dorëheqja e Vuçiç, protestat në Serbi hyjnë në javën e 10
10/02 13:24
Maqedonia e Veriut në NATO, nënshkruhet protokolli
06/02 12:19
“Trepça” në bisedime? Koçijançiç për “VOA”-n: Ne nuk ndërhyjmë
06/02 10:03
Të hënën nis zbatimi i emrit Republika e Maqedonisë së Veriut
03/02 19:06
Tsipras, vizitë dyditore në Turqi. Takim me Erdoganin dhe bisedë për Egjeun
03/02 19:03
Gruevski: Si kalova përmes Shqipërisë dhe shkova në Hungari
03/02 14:48
Haradinaj nuk heq taksën, Vuçiç i ankohet presidentit amerikan për Kosovën
31/01 20:22
Shqip në Parlamentin e Shkupit
31/01 20:08
Maqedoni e Veriut, qeveria flet shqip! Nis ndërrimi i tabelave me emrin e ri
30/01 19:49
Greqia rrit pagën minimale, bëhet 650 euro
29/01 15:08
Niveli i lartë i ndotjes në Shkup, banorët dalin në protestë
27/01 19:38
“Maqedonia e Veriut”, lëvizjet që do të bëjë tani Athina dhe Shkupi
27/01 15:43