Korçë, 11 300 fëmijë nisin pushimet e verës
07/06/2018 14:48

Viti shkollor mbaroi dhe vogëlushët e qytetit të Korçës me padurim kanë pritur pushimet. Verën ata do ta kalojnë mes plazhit, parqeve, këndeve të lojrave, argëtimit në lagje apo edhe kampeve verore.

Protestë për naftën në Shkodër, Lezhë dhe Kavajë; Rama: Janë të PD-së
10/12 20:30
Fiks Fare/ Studentët: Përpjekje ka pasur, por është e pamundur që politika të përvetësojë protestën
10/12 20:26
Në fshatin e të moshuarve
09/12 20:47
Festivali i Dritave. Korça nis muajin e festave
09/12 20:03
Protestë në Gjirokastër, studentët e Jugut solidarizohen me ata të Tiranës
09/12 15:13
6 orë protestë para Ministrisë së Arsimit. Studentët nuk tërhiqen
07/12 19:39
Taulant Muka zbulon të vërtetën e Kryeministrit: Unë jam mësues vizatimi, nuk bëj dot reformë…
07/12 19:36
Protesta e studentëve, pedagogu i njohur: Synimi është kapitullimi i ligjit për arsimin e lartë
07/12 19:35
Studentët: Basha, na qëndro larg nesër!
07/12 19:33
Studentët në protestë, kërkojnë anulimin e tarifave
05/12 20:28
Studentët në protestë. Refuzojnë pagesat “në minutë të fundit”
04/12 18:14
Dhuna ndaj grave, aktivistja Arbana “sulmon” shoqërinë civile: Kush merr fonde e mbyll gojën!
04/12 18:10
“Shtëpia, vendi më i rrezikshëm për gratë”. Shqipëria në krye të listës për vrasjet brenda familjes
03/12 20:23
Qendrat Shëndetësore pushojnë të dielave, radhë në urgjencën e Pediatrisë
02/12 15:09
Mbjellja e pemëve vijon në lulishten “Qemal Stafa”
02/12 14:26
Udhëzimi i ri për maturantët: Vetëm një lëndë me zgjedhje
01/12 16:18
29-vjeçari me HIV/AIDS që do të bëhet baba
01/12 15:50
HIV/AIDS, 1200 të infektuar. Vetëm këtë vit, 92 raste
01/12 15:32
Tropojani mban fjalën e dhënë Veliajt, prish dy ndërtesat pa leje
29/11 19:23
Universitetet e korruptuara në Top Show
27/11 13:01